آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری در معبد داش کسن سلطانیه

به گزارش وبلاگ گفتگو، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از شروع عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری معبد داش کسن با اعتبار 4میلیارد ریال خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری در معبد داش کسن سلطانیه

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند امروز 11 اردیبهشت 99 گفت: عملیات اجرایی سامان دهی زیرساخت های گردشگری معبد داش کسن با اعتبار 4میلیارد ریال در روستای ویر شهرستان سلطانیه آغاز شد که تکمیل زیرساخت های لازم در راستای رفاه حال مسافران و گردشگران می باشد.

ارجمند اشاره کرد: در عملیات اجرایی این فاز شامل تکمیل دیوار شرقی، اجرا و ساماندهی و تکمیل جهت گردشگری داخل محوطه، استحکام بخشی و بازسازی حفاظتی ایوان شرقی، نصب تابلوی شناسنامه اثر، نصب تابلوهای جهت، تعبیه پارکینگ در ورودی معبد، تکمیل محوطه سازی و ساماندهی سنگ­های محوطه پیش بینی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان اضافه کرد: وجود چنین اثر تاریخی ارزشمند با قدمت 700 ساله موجب می­ شود در جهت توسعه صنعت توریسم و ایران گردی اقدامات لازم انجام گیرد.

معبد تاریخی داش کسن در حاشیه روستای ویر در حدود 18 کیلومتری جنوب شرقی شهر سلطانیه زنجان واقع است و از سمت شمال به دشت سلطانیه و بنای تاریخی آرامگاه سلطان محمد خدابنده اشراف دارد. معبد داش کسن بنایی صخره ای است که به دو نقش برجسته اژدها و چند محراب اسلامی در دو سمت آن و به قرینه یکدیگر مزین شده است.

منبع: میراث آریا

به "آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری در معبد داش کسن سلطانیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری در معبد داش کسن سلطانیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید