آمریکا از ورود محققان چینی جلوگیری می نماید

به گزارش وبلاگ گفتگو، یک روزنامه چینی نوشت که در ماه های گذشته آمریکا از صدور ویزا برای ده ها نفر از محققان و پژوهشگران این کشور جلوگیری نموده و مانع سفر آنها شده است.

آمریکا از ورود محققان چینی جلوگیری می نماید

به گزارش وبلاگ گفتگو گلوبال تایمز روز چهارشنبه نوشت، بعضی از این افراد از جمله کسانی بوده اند که در بخش های فناوری پیشرفته فعالیت دارند و آمریکا می گوید بر اساس اقدامات ضد اطلاعاتی این کشور لازم بوده است که چنین اقداماتی صورت گیرد.

این گزارش خاطر نشان نموده است شمار دیگری از محققانی که ویزا دریافت نموده بوده اند، به دلیل آنالیز دوباره روی پرونده آنها اجازه سفر به آمریکا نگرفته اند.

گلوبال تایمز توضیح داد چین و آمریکا مهمترین رابطه تجاری در دنیا را میان دو کشور دارند و هر هفته 300 پرواز بین دو کشور صورت می گیرد و چنی اقداماتی به هیچ وجه سازنده نیست.

دولت آمریکا در ماه های گذشته سختگیری روی سفر چینی ها بخصوص محققان و دانشجویان رشته های فنی پیشرفته را تشدید نموده و از سفر آنها جلوگیری نموده است.

به همین دلیل روزنامه می نویسد همین موضوع باعث شده است تا چین هم اقداماتی را در نظر گیرد و صدور ویزا برای بعضی آمریکایی ها را رد نموده است اما همچنان بمانند واشنگتن سختگیری نمی نماید.

گزارش حاکی است آمریکا به بهانه های فرهنگی، سیاسی، مالی و نظامی از صدور ویزا خودداری می نماید و در همه این زمینه ها سعی در محدود کردن چین دارد همین اقدامات سایه سنگینی بر روابط دو کشور انداخته است.

با تور چین سفر کنید.

منبع: ایرنا

به "آمریکا از ورود محققان چینی جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از ورود محققان چینی جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید