آمریکا 21 نظامی سعودی را اخراج کرد

به گزارش وبلاگ گفتگو، آمریکا 21 کارآموز نظامی سعودی را از کشورش اخراج کرد.

آمریکا 21 نظامی سعودی را اخراج کرد

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یورونیوز، این 21 دانشجوی افسری که در حال کارآموزی در خاک آمریکا بودند به عنوان عنصر نامطلوب شناخته و از آمریکا اخراج شدند.

این اقدام در حالی انجام شده است که یک افسر سعودی در اوایل ماه دسامبر 2019 در پایگاه پنساکولا در ایالت فلوریدا به چند سرباز آمریکایی حمله کرد و در تیراندازی سه تن از آنها را کشت. در پرونده ای که در راستای این حمله گشوده شد تعیین شده است که این دانشجویان افسری مطالبی را درباره مسائل تروریستی یا ضد آمریکایی و همچنین تصاویر جنسی نامناسب درباره بچه ها در صفحات مجازی ارسال نموده اند.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا درباره شخصی که به سربازهای آمریکایی حمله نموده بود، گفت: شواهد و مدارک نشان می دهند که تیرانداز انگیزه های ایدئولوژی تروریستی داشته است و در طول آنالیز پرونده متوجه شدیم که در تاریخ 11 سپتامبر گذشته او متنی را در صفحه مجازی ارسال نموده است که در آن نوشته بود: شمارش معکوس آغاز شده است.

محمد سعید الشمرانی، یک دانشجوی افسری سعودی در پایگاه پنساکولای فلوریدا ششم دسامبر به سمت هم دوره های خود تیراندازی کرد که طی آن سه شخص کشته و هشت تن دیگر نیز زخمی شدند.

این اقدام بحث حضور سربازان خارجی را که در پایگاه های آمریکایی آموزش می دیدند دوباره زنده کرد. در پی این حمله پنتاگون عملاً آموزش عملیاتی همه پرسنل نظامی عربستان سعودی در آمریکا را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد. پس از آن مسؤولان وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند که دست به یک بازنگری امنیتی در پیشینه نظامیان عربستانی تحت آموزش در آمریکا زده اند و به همین دلیل، گری رید، یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت مقامات هویت حدود 850 دانشجوی افسری عربستانی که در حال حاضر در پایگاه های آمریکا هستند و همچنین فعالیت های قبلی آنها در شبکه های اجتماعی را آنالیز نموده اند.

منبع: عصر ایران

به "آمریکا 21 نظامی سعودی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 21 نظامی سعودی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید