اتهام زنی سعودی ها به ایران این بار به بهانه کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو، فارس نوشت: دولت سعودی ایران را به گسترش کرونا متهم و کوشش کرد بار دیگر از این بیماری برای مقاصد سیاسی خود بهره برداری کند.

اتهام زنی سعودی ها به ایران این بار به بهانه کرونا

شورای وزیران سعودی به ریاست سلمان بن عبدالعزیز امروز (سه شنبه) تشکیل جلسه داد و در مورد موضوعات مختلف داخلی و دنیای بحث و گفت وگو صورت گرفت.

به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) شورای وزیران سعودی ضمن ذکر اقدامات اجرا شده در استان قطیف برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از همه دستگاهها و سازمان های این کشور خواست تا در این امر همکاری نمایند.

دولت سعودی در ادامه ایران را به اقدام غیر مسئولانه در رفتار با شهرندان عربستانی متهم کرد و مدعی شد که ایران ورود و خروج سعودی ها به خاک خودش و به خاک عربستان را با مهر نکردن گذرنامه ها، تسهیل نموده و این موضوع برای سلامتی خطرناک است.

شورای وزیران سعودی در ادامه مدعی شد که اقدامات ایران کوشش های دنیای برای مبارزه با کرونا را با مانع روبه رو نموده و این موضوع، اشاعه بیماری کرونا را مستقیما متوجه ایران می نماید.

پیش از این نیز یک مقام مسئول در عربستان سعودی در بیانیه ای با اشاره به ابتلای تعدادی از شهروندان سعودی به ویروس کرونا، ایران را مسئول شیوع این بیماری نه تنها در عربستان بلکه در سطح دنیا برشمرده بود.

عربستان سعودی همچنین ضمن توصیه به شهروندان خود مبنی بر عدم سفر به ایران، تهدید نموده است که چنانچه شهروندی از این امر تخطی کند، اقدامات شدیدی علیه او اتخاذ خواهد شد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران چندی پیش پاسخ این اتهام دولت سعودی را داد و گفت که عدم مهر زدن بر روی گذرنامه ها برای تمامی کشورها به جز آمریکا، انگلیس و کانادا یکسان است و این کار به منظور سرعت در انجام سفر و جلوگیری از اشغال صفحات گذرنامه متقاضیان ویزا صورت می گیرد.

در نشست امروز هیأت وزیران سعودی اعلام شد که تا کنون تست کرونای 20 نفر در این کشور مثبت اعلام شده و 2032 نفر نیز در قرنطینه خانگی و 468 تن دیگر در قرنطینه بیمارستانی قرار گرفته اند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اتهام زنی سعودی ها به ایران این بار به بهانه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام زنی سعودی ها به ایران این بار به بهانه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید