استقرار گسترده حشد شعبی در مناطق راهبردی برای مقابله با داعش

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از النهرین، هیئت الحشد الشعبی عراق با صدور بیانیه ای به اقدامات انجام شده برای ممانعت از نفوذ داعشی ها به مناطق مهم میان استانهای صلاح الدین و کرکوک اشاره کرد.

استقرار گسترده حشد شعبی در مناطق راهبردی برای مقابله با داعش

در این بیانیه آمده است: یگانهای تیپ 21 حشد شعبی برای تامین امنیت مناطق مهم و راهبردی میان استانهای صلاح الدین و کرکوک برای ممانعت از نفوذ تکفیری ها و حفظ امنیت شهرهای آزاد شده، به شکل گسترده ای در این مناطق مستقر شدند.

این در حالی است که هیئت الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که داعش با سوء استفاده از شرایط امنیتی و سیاسی کنونی در عراق دست به حملاتی در برخی مناطق عراق زده است.

به دنبال کشته شدن 6 نیروی حشد شعبی و زخمی شدن 17 نفر دیگر از جمله فرمانده تیپ 20 حشد شعبی، این هیئت با صدور بیانیه ای بیان کرده بود: برخی مناطق آزاد شده از چند روز قبل شاهد حملات مکرر داعشی هایی است که تلاش می کنند از اوضاع امنیتی و سیاسی نابسامان کشور بهره برداری کنند. یکی از مهمترین مناطق، استان دیالی است که روز گذشته شاهد درگیری شدید میان برادران شما در حشد شعبی با تکفیری هایی بود که به دنبال نفوذ به شهر و ساقط کردن آن از نظر نظامی بودند که در این درگیری 6 نفر از نیروهای حشد شعبی کشته و 17 نفر دیگر از جمله فرمانده تیپ 20 زخمی شدند.

در این بیانیه آمده است: نبرد در منطقه امام ویس دیالی رخ داد که تروریستها به دنبال نفوذ به آنها از چند روز قبل برای شکستن عقبه دیالی بودند. از انواع سلاح در این نبرد استفاده شد و حشد شعبی به مقابله با دشمن پرداخت. تیپ 20 حشد شعبی که فرمانده آن احمد التمیمی به شدت زخمی شد بیشترین از دیگر یگانها درگیر بود و تیپ 4 حشد شعبی نیز مشارکت داشت. کشته شدگان حشد شعبی از ذیقار، بابل و بصره هستند.

هیئت الحشد الشعبی تاکید کرده بود: دشمن متحمل خسارات و تلفات سنگین شد و منطقه هم اکنون تحت کنترل کامل رزمندگان حشد شعبی است.

حشد شعبی عراق درباره تحرکات تکفیری ها در استانهای موصل، صلاح الدین، الانبار، دیالی، کرکوک و اطراف بغداد به منظور اشغال برخی مناطق از سوی داعش که مناطق نفوذ آن محسوب می شد، هشدار داده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استقرار گسترده حشد شعبی در مناطق راهبردی برای مقابله با داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار گسترده حشد شعبی در مناطق راهبردی برای مقابله با داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید