استکی: دوست دارم با تابوشکنی در گزینشی جهانی سهمیه بیشتری بگیریم، کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست

به گزارش وبلاگ گفتگو، سرمربی تیم ملی بوکس گفت: دوست دارم تیمی را به مسابقات گزینشی جهانی اعزام کنیم که ضمن تابوشکنی پیروز به کسب سهمیه های المپیک بیشتری گردد.

استکی: دوست دارم با تابوشکنی در گزینشی جهانی سهمیه بیشتری بگیریم، کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست

علیرضا استکی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ گفتگو، درباره تعطیلی اردوهای تیم ملی بوکس گفت: تیم ملی بوکس در سال 98 به صورت مداوم در اردو، مسابقات قهرمانی کشور، مسابقات انتخابی تیم ملی، مسابقات تدارکاتی، رقابت های قهرمانی جهان و گزینشی المپیک حضور داشت. بعد از مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا که در روزهای خاتمهی اسفند ماه به خاتمه رسید، قرار بود تا 20 فروردین ماه بچه ها استراحت داشته باشند.

وی توضیح داد: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت های ورزشی، اردوها و مسابقات برنامه ریزی جدیدی را انجام دادیم و قرار است از 20 فروردین ماه در هر وزن چهار یا پنج بوکسور را برای انتخابی تیم ملی معرفی کنیم. در صورتی که شرایط مهیا شد در اواخر خرداد ماه نیز مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار خواهیم کرد. انتخابی تیم ملی نیز در شش وزن برگزار خواهد شد تا برای اردوی ابتدایی حدود 16 بوکسور در تمرینات حضور داشته باشند. غیر از این مسابقه انتخابی، انتخابی دیگری به نام قهرمانی کشور را نیز خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی بوکس خاطر نشان کرد: قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور حتماً به منزله انتخاب شدن نیست و شاید حتی با وجود قهرمانی بوکسوری، نفر دوم او را به مسابقات اعزام کنیم. ما این تجربه تلخ را پیش از این داشتیم که نفرات برتر را اعزام کردیم و نتیجه نگرفتیم. عملکرد بوکسورها در مسابقات انتخابی در کنار سابقه عملکرد آنها در مسابقات بین المللی حتماً برای انتخاب شدن در تیم ملی آنالیز خواهد شد تا با یک خردجمعی بهترین نفرات را به مسابقات انتخابی دوم گزینشی المپیک اعزام کنیم. دوست دارم تیمی را به مسابقات گزینشی جهانی اعزام کنیم که ضمن تابوشکنی پیروز به کسب سهمیه های بیشتری گردد. قطعاً تمام نفرات باید در انتخابی تیم ملی و قهرمانی کشور حضور داشته باشند و جای هیچ بحث وجودی ندارد.

استکی درباره تعویق یک ساله رقابت های المپیک 2020 توکیو عنوان نمود: در حال حاضر تمام جهان درگیر ویروس کرونا هستند و به همین دلیل ما نمی توانیم بگویم تأخیر رقابت های المپیک تصمیم خوب یا بدی است. اگر قرار است این تعویق یک ساله بد باشد برای همه کشورها بد خواهد بود و اگر هم تصمیم خوبی باشد برای همه خوب است. این تأخیر یک ساله البته برای کشورهایی بهتر است که ورزشکاران مصدوم دارند و می توانند با این تأخیر برگزاری مسابقات نه تنها به بهبودی برسند، بلکه به اوج آمادگی نیز بازگردند.

وی خاطر نشان کرد: تأخیر رقابت های المپیک برای تیم ملی بوکس تفاوتی ندارد و ما کوشش خواهیم با تغییر برنامه ها خود را برای این مسابقات آماده کنیم. قطعاً در حال حاضر این فرصت برای ما و همه کشورها وجود دارد تا آماده سازی بهتری برای رقابت های المپیک داشته باشیم. ما به دنبال این هستیم که ابتدا سهمیه خود را بیشتر کنیم تا بعد از آن ببینیم باید در المپیک تنها یک شرکت نماینده باشیم یا برای کسب اولین مدال خود در المپیک کوشش کنیم که این اتفاق نیز پروتکلی دارد که باید در زمان لازم آنالیز گردد.

سرمربی تیم ملی بوکس توضیح داد: داستان بوکس ایران با عملکردش در مسابقات اخیر تفاوت نموده است و نگاه ها به بوکس ایران تغییر نموده است. ما در مسابقات قهرمانی جهان روسیه، تورنمنت ترکیه و مسابقات گزینشی المپیک نشان دادیم بوکس ایران رو به پیشرفت است. این اتفاق نیز فقط به خاطر استکی و کادرفنی نیست و به خاطر فدراسیونی است که از کوچک ترین عضو تا رئیس فدراسیون کوشش می نمایند وظایف خود را به درستی انجام بدهند. پشتیبانی و همدلی باعث شده است بوکس ایران پیشرفت خوبی داشته باشد و این موضوع را تنها من نمی گویم و همه کسانی که عملکرد تیم ملی را دیدند به این موضوع اذعان دارند. فدراسیون میخواهد برای المپیک حمایت خود را نیز بیشتر کند.

استکی ادامه داد: ثوری رئیس جوانی است که دلش می خواهد کار انجام بدهد و برای بوکس نیز به هر دری می زند. حمید قبایی زاده، دبیر فدراسیون بوکس واقعاً برای تیم ما زحمت کشید و مدیون او هستم. سیامک صالحی، نایب رئیس فدراسیون نیز تحت هر شرایطی پشتیبان تیم ملی بود و تمام خواسته های ما را بدون منت برآورده کرد و کوششی برای دیدن شدن انجام نداد. شاید بلوف به نظر برسد، اما کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست و برنامه های خود را ارائه می دهیم تا اگر اجرایی شد اتفاق جدیدی را برای بوکس ایران رقم بزنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "استکی: دوست دارم با تابوشکنی در گزینشی جهانی سهمیه بیشتری بگیریم، کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استکی: دوست دارم با تابوشکنی در گزینشی جهانی سهمیه بیشتری بگیریم، کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید