اطلاعاتی جدید درباره سرفه های انتقال دهنده کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو، خبرنگاران: نتایج یک مطالعه جدید که توسط پژوهشگران سنگاپوری صورت گرفته است، می گوید سرفه های ناشی از ابتلا به کرونا می توانند تا فاصله بیش از 6 پا گسترش یابند. بر اساس این مقله که در نشریه هلث منتشر شده است، برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید فاصله اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنیم.

اطلاعاتی جدید درباره سرفه های انتقال دهنده کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از انتخاب، رعایت فاصله عمومی اجتماعی بسیار مهمتر از حد تصور ما است. بسیاری از افراد برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از ماسک استفاده می نمایند، با این وجود در ماه های اخیر، بعضی تحقیقات نشان داده اند که ممکن است ماسک زدن به تنهایی کافی نباشد.

یک مطالعه جدید نشان داد که قطرات عفونی فراوری شده در اثر سرفه ممکن است از شش پایی نیز دورتر حرکت نمایند. دانشمندان در سنگاپور مطالعه کردند که چگونه قطرات فراوری شده توسط سرفه ممکن است به شخصی که 1 متر (3.2 فوت) و 2 متر (6.5 فوت) فاصله دارد برسد.

محققان دریافتند که شخصی که در فاصله 3.2 فوت بیمار واقع شده است، تقریباً 65 ٪ قطرات فراوری شده را دریافت می نماید که گرچه قطرات عظیم به زمین می ریزند، اما بخش هایی از این قطرات که حاوی ویروسند نیز به افراد می رسد. دانشمندان خاطر نشان کردند قرار دریافت پایی در معرض سرفه های مکرر می تواند خطرناک تر باشد.

منبع: اقتصادنیوز

به "اطلاعاتی جدید درباره سرفه های انتقال دهنده کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی جدید درباره سرفه های انتقال دهنده کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید