اعتراضات کاتالونیا به مادرید کشیده شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، رسانه های اسپانیا گزارش کردند، برای نخستین بار مادرید، پایتخت اسپانیا شاهد درگیری میان پلیس و معترضان به حکم حبس رهبران استقلال طلب کاتالونیا بود.

اعتراضات کاتالونیا به مادرید کشیده شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، معترضان به حکم حبس برای 9 تن از 12 سیاستمدار حامی استقلال کاتالونیا اعتراض نموده اند.

در این راهپیمایی که در مرکز مادرید و با درخواست بخشش این افراد برگزار گردید، حدود 4000 تن حضور داشتند.

گروهی از معترضان خیابان گران ویا را در منطقه میدان کایائو مسدود نموده و به سمت پلیس و مغازه ها اشیای مختلف پرتاب کردند. افسران پلیس هم از زور استفاده کردند. همچنین به دلایل امنیتی، بعضی از مغازه ها بسته شدند.

به نوشته روزنامه ال پائیس، دست کم 13 تن از جمله سه افسر پلیس در جریان این راهپیمایی خشونت آمیز زخمی شده اند و یک تن نیز دستگیر شده است.

این نخستین درگیری میان پلیس و معترضان در مادرید پس از اعلام حکم حبس برای این سیاستمداران محسوب می گردد.

از روزهای گذشته، کاتالونیا با ناآرامی هایی روبرو بوده است. اعتراضات گسترده ای در پی حکم دادگاه برای حبس این 9 سیاستمدار حامی استقلال کاتالونیا برگزار گردیده است.

روز آدینه، اعتصاب سراسری در بارسلونا به زودی تبدیل به یک ناآرامی مدنی و شورش های خشونت آمیز شد. معترضان با استفاده از موانعی، جاده ها را بستند و موانع را به آتش کشیدند و مغازه ها را تخریب کردند و با پلیس و نیروهای امنیتی درگیر شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراضات کاتالونیا به مادرید کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات کاتالونیا به مادرید کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید