اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس به اشتباهات داوری دیدار با الدحیل

به گزارش وبلاگ گفتگو، باشگاه پرسپولیس درپی اشتباهات داوری در دیدار مقابل الدحیل به AFC شکایت کرد.

اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس به اشتباهات داوری دیدار با الدحیل

به گزارش به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین قدوسی مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس گفت: باشگاه پرسپولیس با ارسال ویدیوی دو اشتباه تاثیرگذار داور دیدار با الدحیل مراتب اعتراض رسمی خود به کنفدراسیون فوتبال آسیا را اعلام خواهد داشت و ویدیویی از اشتباهات داوران در فصل گذشته نیز ارسال خواهد شد.

به گفته کارشناسان داوری داور با نادیده دریافت خطای مانزوکیچ روی نادری نقش مهمی در رسیدن حریف به گل زودهنگام داشت. کارشناسان داوری روی این اشتباه داور همچون اشتباه در اعلام ضربه ایستگاهی منجر به گل اول استقلال و سالم بودن گل دوم سرخ ها در دربی اتفاق نظر داشته اند. همچنین برخی کارشناسان تاکید داشته اند که بازیکن الدحیل دردقیقه 41 بخاطر خطای خشن روی ترابی می بایست اخراج می شد.

خطای منجر به گل و ده نفره نشدن الدحیل در نیمه اول اشتباهاتی بوده که در باخت تیم تاثیر داشته و با جمع بندی مدیرعامل باشگاه و مدیر تیم و آقای گل محمدی مراتب اعتراض به ای اف سی اعلام خواهد شد.

جمع بندی اظهار نظر های کارشناسان خبره نشان می دهدپرسپولیس از اشتباهات داوری در سه فصل گذشته آسیب دیده است. پنج مورد اشتباه فاحش در چهار بازی فصل 2019 نقش موثری در عدم صعود تیم از مرحله گروهی داشت، حداقل دو اشتباه موثر در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان (فصل 2018) و دو اشتباه محرز داوری در نیمه نهایی فصل 2018 (دیدار رفت با الهلال) نیز به پرسپولیس لطمات جبران ناپذیری وارد کرد. احتمال دارد باشگاه پس از جمع بندی نهایی علاوه بر ویدیوی بازی با الدحیل و اشتباهات داوری فصل قبل ویدیوی اشتباهات سه فصل گذشته را نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کند تا دپارتمان داوری کنفدراسیون آسیا بررسی کرده و مطلع باشد که این باشگاه به شدت از ناحیه داوری اسیب دیده و می بایست دقت بیشتری شود تا جلوی تکرار این فرایند گرفته شود.

بدون تردید و بی آنکه بخواهیم باخت تیم را توجیه کنیم، تاکید داریم دو اشتباه داوری در ناکامی مقابل الدحیل تاثیرگذار بود و عدم صعود سرخ ها در فصل گذشته لیگ قهرمانان ریشه در اشتباهات داوری داشت و باشگاه برای جلوگیری از تکرار این فرایند اعتراض صریح خود را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام خواهد کرد. باشگاه فصل قبل هم رسما به داوری ها اعتراض کرد و امیدواریم در ادامه رقابت ها شاهد این اشتباهات فاحش و تاثیرگذار نباشیم.

همچین باید بگوییم کادر فنی با توجه به اتفاقات بازی تذکرات لازم را درباره عدم اعتراض به داوری و تمر کز کامل روی بازی را داده، اما در عین حال یک اتفاق دلیل نمی شود که باشگاه اعتراض رسمی خود به کنفدراسیون را ارائه نکند و هر اتفاقی در جای خود باید مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس به اشتباهات داوری دیدار با الدحیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی باشگاه پرسپولیس به اشتباهات داوری دیدار با الدحیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید