اقدام شورای انتقالی جنوب تبعات فاجعه باری در یمن دارد

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از اسپوتنیک، محمد الحضرمی وزیر خارجه دولت فراری یمن در واکنش به اقدام شورای انتقالی جنوب این کشور تحت حمایت امارات مبنی بر اعلام دولت خودمختار در شهر عدن و تعدادی از استان های جنوبی اعلام نمود که این اقدام ادامه شورش مسلحانه ای است که در ماه اوت گذشته آغاز شد.

اقدام شورای انتقالی جنوب تبعات فاجعه باری در یمن دارد

وی در ادامه افزود: این اقدام مخالفت و عقب نشینی کامل از توافق ریاض میان دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی به شمار می رود.

الحضرمی گفت: شورای انتقالی به تنهایی مسئولیت تبعات خطرناک و فاجعه بار این اقدام را برعهده دارد و بهتر است عاقلانه رفتار کرده و به توافق ریاض پایبند باشد.

گفتنی است که گروه شبه نظامیان تحت حمایت امارات در یمن موسوم به شورای انتقالی جنوب بامداد روز یکشنبه از اِعمال حالت فوق العاده و شرایط خودگردان بر جنوب یمن خبر داد.

شورای انتقالی جنوب پس از برگزاری یک نشست فوق العاده در شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای گفت که از بامداد روز یکشنبه در عدن و دیگر استان های جنوب یمن حالت فوق العاده و شرایط خودگردان برقرار می شود.

این در حالی است که شهر عدن در جنوب یمن شامگاه شنبه شاهد تظاهرات مردم خشمگین علیه دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن بود.

الجزیره نیز در گزارشی از اعتراضات مردم عدن به قطعی برق در این شهر از پنج روز پیش و تظاهرات علیه دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی و شورای انتقالی جنوب خبر داد.

گفتنی است نشست فوق العاده هیأت رئیسه شورای انتقالی جنوب یمن که با ریاست سرلشکر احمد سعید بن بریک رئیس مجمع عمومی این شورا و در حضور فرماندهان عالی این شورا برای بررسی تحولات در جنوب یمن برگزار گشت، در بیانیه پایانی خود از افزایش حجم توطئه ها علیه جنوب یمن با هدف تشدید درد و تألم و گرسنگی مردم این منطقه سخن گفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اقدام شورای انتقالی جنوب تبعات فاجعه باری در یمن دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام شورای انتقالی جنوب تبعات فاجعه باری در یمن دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید