انتقاد ترامپ از شرکت سازنده واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ گفتگو، دونالد ترامپ، شرکت داروسازی فایزر و سازمان غذا و داروی آمریکا را متهم کرد که به دلایل سیاسی خبر تست مثبت واکسن ویروس کرونا را تا بعد از خاتمه یافتن انتخابات به تاخیر انداخته اند.

انتقاد ترامپ از شرکت سازنده واکسن کرونا

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، پیغام توییتری دونالد ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که پسر دونالد ترامپ هم زمانبندی اعلام این خبر را به چالش کشید چون درست دو روز پس از آن بود که جو بایدن خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر دانست.

دونالد ترامپ گرچه دوشنبه از شنیدن این خبر ابراز خوشحالی کرد اما بعد در یک رشته توییت به زمانبندی اعلام آن اعتراض نموده و اعتبار آن را برای خود دانست.

او نوشت: همانطور که قبلا گفته ام، فایزر و دیگران منتظر بودند تا خبر واکسن کرونا را بعد از انتخابات اعلام نمایند چون شجاعت آن را نداشتند که قبل از آن چنین کاری نمایند. سازمان غذا و دارو هم باید آن را زودتر اعلام می کرد ولی به دلایل سیاسی این کار را نکرد اما برای نجات جان انسان ها باید این کار را می کرد!

ترامپ همچنین نوشت: اگر جو بایدن رئیس جمهوری بود، چهار سال دیگر هم واکسن نداشتید، سازمان غذا و دارو هم به این زودی ها آن را تایید نمی کرد. این بروکراسی جان میلیون ها تن را از بین می برد!

پسر ارشد دونالد ترامپ هم پیش از آن مدعی شد که شرکت داروسازی آمریکایی فایزر هم منتظر بوده تا انتخابات به نفع دموکرات ها تمام بگردد و این خبر را علنی کند! او این کار را شنیع توصیف کرد.

واکنش بایدن

جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا هم تاکید نمود که فرایند تایید واکسن باید براساس شواهد علمی تایید گردد تا مردم بتوانند به ایمنی و اثرگذاری آن اطمینان داشته باشند. او هشدار داد که ایالات متحده همچنان با زمستان بسیار تاریکی روبرو است و اینکه دسترسی به این واکسن چندین ماه طول می کشد.

او ادامه داد: از شما خواهش می کنم ماسک بهره ببرید. این کار را برای خودتان انجام دهید. این کار را برای همسایه خودتان انجام دهید. استفاده از ماسک، بیانیه سیاسی نیست. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "انتقاد ترامپ از شرکت سازنده واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد ترامپ از شرکت سازنده واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید