بازداشت صراف قلابی فضای مجازی

به گزارش وبلاگ گفتگو، تهران (پانا) - رئیس پلیس فضای فراوری و تبادل اطلاعات از دستگیری فردی که خود را به کاربران فضای مجازی صراف معرفی و از آنان کلاهبرداری می کرد، اطلاع داد.

بازداشت صراف قلابی فضای مجازی

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داود معظمی گودرزی، گفت: شخصی با در دست داشتن پرونده ای به پلیس فتا تهران مراجعه و گفت، قصد داشتم یک میلیارد و 700 میلیون ریال ارز به یکی از کشورهای خارجی حواله کنم که با جستجو در فضای مجازی با فردی که صرافی آنلاین در فضای مجازی تبلیغ می کرد، آشنا شدم و از درخواست کردم که این نقل و انتقال را انجام بدهد.

این مقام سایبری توضیح داد: شاکی ادامه داد، پس از مدتی گفت و گو در مورد نحوه انتقال ارز، قرار شد در مرحله اول یک میلیارد ریال و در مرحله دوم هفتصد میلیون ریال به حساب صراف واریز کنم تا وی این مبلغ را به ارز تبدیل و سپس به حساب موردنظر در کشور دیگر حواله کند. ولی متأسفانه پس از واریزی وجه دیگر صراف جوابگوی تماس های تلفنی من نبود.

رئیس پلیس فتا مطرح کرد: در آنالیز های پلیس تعیین شد که صرافی مورد ادعای شاکی، تقلبی بوده و متهم با ایجاد کانالی در شبکه های اجتماعی خود را صراف معرفی نموده است.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه هویت و مخفیگاه متهم در آنالیز های سایبری شناسایی شد، گفت: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی و کشف سایر جرائم به پلیس فتا انتقال یافت.

رئیس پلیس فتا در سرانجام به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: قبل از انجام مبادلات اقتصادی حتماً مجوزهای صرافی را آنالیز کنید و صرفا به نام و نشانی آنها در فضای مجازی اکتفا و اعتماد نکنید و نقل و انتقال های خود را به وسیله بانک ها، موسسات اقتصادی اعتباری و یا صرافی های دارای مجوز از بانک مرکزی انجام دهید و هر گونه مورد مشکوک را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به صورت آنلاین با ما درمیان بگذارید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بازداشت صراف قلابی فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت صراف قلابی فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید