برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رییس پیشین سازمان خصوصی سازی

به گزارش وبلاگ گفتگو، ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رییس پیشین سازمان خصوصی سازی در شعبه اول دادگاه کیفری به ریاست قاضی جواهری برگزار گردید.

برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رییس پیشین سازمان خصوصی سازی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گفتگو، در ابتدای این جلسه دادگاه قاضی خطاب به متهم پوری حسینی گفت: در مورد اتهامات مربوط به شرکت کشت وصنعت مغان اگر دفاعیاتی دارید، بیان کنید.

متهم پوری حسینی گفت: دفاعیات را به صورت مکتوب تقدیم خواهم کرد.

این متهم در عین حال ادامه داد: در مزایده اگر نفر اول امتناع یا استنکاف کند سازمان خصوصی سازی می تواند به نفر دوم و به نفر سوم بدهد.

متهم پوری حسینی درباره شیرین عسل نیز، گفت: بعد از استعلامات متوجه شدیم که شیرین عسل 124 میلیارد تومان سررسید پرداخت نشده به بانک ملت دارد، اما آن ها یک نامه از بانک آوردند که هیچگونه بدهی ندارند و اعتبارسنجی انجام شد و معامله را انجام دادیم.

قاضی خطاب به متهم گفت: مطابق صورت های اقتصادی، شرکت کشت و صنعت دشت مغان از سال 90 تا 94 سودده بوده است و با آغاز فرآیند واگذاری زیان ده می گردد، درباره این موضوع شرح دهید و اینکه باید این واگذاری به وسیله بورس انجام می گرفته است.

متهم پوری حسینی گفت: این نگرانی وجود داشت که شرکت کشت و صنعت مغان وقتی به بورس برود قیمت آن کم گردد.

وکیل متهم در ادامه گفت: موکل بنده حتی به کارشناس ها توصیه ای نداشته است و فرایند قیمت گذاری بر اساس کارشناسی ها و بر اساس تخصص صورت گرفته است. اگر کارشناس گزارش خلاف واقع بدهد خود باید جوابگو باشد.

وکیل متهم پوری حسینی گفت: تمام اقدامات صورت گرفته در این واگذاری ها بر اساس قانون و ظرف مهلت قانونی صورت گرفته است.

در ادامه این جلسه دادگاه نماینده دادستان درباره شیرین عسل که 124 میلیارد تومان بدهی داشته است، اما نامه از بانک آورده و آن را استمهال نموده است، گفت: این واقعیت که 124 میلیارد تومان بدهی داشته است را نمی توان در نظر نگرفت حتی اگر بانک نامه داده باشد باید توان اقتصادی شخص و اهلیت او را در نظر می گرفتند تازه شواهد و مدارکی وجود دارد که نشان می دهد شیرین عسل در 4 توافق بدعهدی داشته است.

وی اضافه کرد: در مورد امتناع و استنکاف خریدار اول شرکت کشت و صنعت مغان باید بگویم نه امتناع بوده است نه استنکاف.

در بخش دیگری از این جلسه دادگاه، متهم پوری حسینی شرحاتی درباره واگذاری شرکت ایریتک و مدعی شد این واگذاری بر اساس قانون بوده است.

قاضی خطاب به متهم گفت: خود شما گفته اید که مدیران عامل شرکت ها برای واگذاری آن را زیان ده می نموده اند. دراین باره شرح دهید.

متهم پاسخ داد: نکاتی که از من نقل شده است گاهاً پس و پیش بوده است.

در سرانجام این جلسه دادگاه قاضی با ختم این جلسه رسیدگی، مطرح نمود که زمان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رییس پیشین سازمان خصوصی سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رییس پیشین سازمان خصوصی سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید