بشار اسد: البغدادی را کشتند چون اسرار مهمی داشت

به گزارش وبلاگ گفتگو، یکی از مهم ترین عواملی که هیتلر را به سمت حمله به اتحاد شوروی در جنگ جهانی دوم کشاند، نفت بود. امروز نیز ایالات متحده آمریکا همان کار را انجام می دهد و در جهت نازی ها گام بر می دارد.

بشار اسد: البغدادی را کشتند چون اسرار مهمی داشت

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در یک مصاحبه مطبوعاتی، گفت که رئیس جمهور آمریکا همانند یک رئیس دولت عمل نمی کند و او به یک مدیر اجرایی شرکت تجاری شباهت دارد.

او در مصاحبه با خبرگزاری روسیه 24 و روسیه سیوودنیا که خلاصه ای کوتاه از آن منتشر شده در ابتدا در پاسخ به سؤال مصاحبه نماینده، به مرگ جیمز لا مژرار سردسته گروهک موسوم به کلاه سفیدها در استانبول اشاره نمود و در پاسخ به مشکوک بودن مرگ وی و احتمال قتل او گفت که نباید این مسأله را به شکل انفرادی آنالیز کرد و باید در یک چارچوب کلی به آن نگریست.

بشار اسد در این راستا به جفری اپستین سرمایه دار سرشناس آمریکایی که در ماه آگوست در زندان به طرز مشکوکی جان باخت، اشاره نمود و گفت که بعضی می گویند او کشته شده چرا که اسرار زیادی از شخصیت های مهم آمریکایی، انگلیسی و اروپایی با خود به همراه داشت.

رئیس جمهور سوریه اضافه نمود: اکنون مؤسس اصلی کلاه سفیدها که یک افسر نظامی بود کشته شده و تمامی مأموریت های او در افغانستان و کوزوو، عراق و لبنان بوده و سپس کلاه سفیدها را در سوریه تأسیس کرد. تاریخ اقدامات این فرد چه ارتباطی با اقدامات بشردوستانه دارد؟

بشار اسد تأکید کرد: به نظر من کشتن بن لادن و ابوبکر البغدادی و همه این افراد به این دلیل بود که با خود اسراری مهمی داشتند و در عین حال دیگر نقش آنها به انتها رسیده بود و باید از دستشان خلاص می شدند.

او مرگ سردسته گروهک کلاه سفیدها را یک تصفیه اطلاعاتی دانست و گفت که این طور نبود که یک سازمان اطلاعاتی مستقل پشت صحنه گروهک کلاه سفیدها عمل کند. سازمان های اطلاعاتی غربی و ترکیه و بعضی کشورهای منطقه در تأسیس و تقویت کلاه سفیدها همکاری کردند اما تمامی آنها تحت امر سازمان سی آی ای آمریکا قرار داشتند.

رئیس جمهور سوریه گفت که بعید نیست سازمان اطلاعات ترکیه به دستور سازمان های اطلاعاتی غربی جیمز لا مژرار را کشته باشد.

آمریکا یک حکومت گانگستری است

بشار اسد در بخش دیگری از سخنان خود به دولت آمریکا پرداخت و گفت: سیستم سیاسی آمریکا بر مبنای گروه های گانگستری اداره می گردد. آمریکا یک حکومت نیست، بلکه سیستمی است که شرکت ها بر مبنای منافع خویش آن را اداره می نمایند.آنها شبیه گروه های گانگستری هستند. یکی از مهم ترین عواملی که هیتلر را به سمت حمله به اتحاد شوروی در جنگ جهانی دوم کشاند، نفت بود. امروز نیز ایالات متحده آمریکا همان کار را انجام می دهد و در جهت نازی ها گام بر می دارد.

او مالکان حقیقی آمریکا را شرکت های نفت، کارخانه های اسلحه سازی، بانک ها و مراکز لابی گری دانست و گفت: با صراحت می توان سیاست امروز آمریکا را همان سیاست نازی ها دانست. توسعه طلبی، جنگ افروزی، پایمال کردن منافع دیگر ملت ها، زیرپا گذاشتن قوانین بین المللی و ارزش های انسانی صرفا به خاطر نفت. تفاوت این سیاست با سیاست نازی ها چیست؟ آیا کسی از دورن حاکمیت آمریکا می تواند به این سؤال پاسخ دهد؟ گمان نمی کنم.، فارس

منبع: ایران آنلاین

به "بشار اسد: البغدادی را کشتند چون اسرار مهمی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بشار اسد: البغدادی را کشتند چون اسرار مهمی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید