بلک ماسک (ماسک زغال) چیست و چه فوایدی دارد؟

به گزارش وبلاگ گفتگو، بلک ماسک یا ماسک سیاه از زغال فعال تشکیل شده است. درمان انواع جوش و آکنه، برطرف چین و چروک، پاکسازی و شفافیت پوست از فواید بلک ماسک است.

بلک ماسک (ماسک زغال) چیست و چه فوایدی دارد؟

بلک ماسک یا همان ماسک سیاهنوعی ماسک زیبایی است که از زغال فعال تشکیل شده است. منظور از زغال فعال، زغالچوب فعال است که با در مجاورت اکسیژن حرارت دیده است و با زغالی که برای کباب وپخت و پز استفاده میگردد، متفاوت است. در واقع زغال فعال نوعی زغال است که دارایسوراخ و روزنه های بسیار ریز است و توانایی عبور دادن مواد مایع مانند آب را ازداخل خود دارد. یکی از عمده ترین تفاوت های میان زغال فعال و زغال معمولی وجودهمین روزنه ها در داخل آن است . این زغال مصارف بسیار و مزایای زیادی برای سلامتیدارد به عنوان مثال میتوانیم از آن برای سفید کردن دندانها، درمان مسمومیت،تصفیه آب و مواد غذایی، کاربردهای پزشکی و یا به عنوان ماسک صورت و بسیاری ازکارهای دیگر استفاده کرد. البته ذکر این نکته لازم است که بلک ماسک درواقع اسم یکی از برندهای ماسک زغال فعال میباشد که تحت این عنوان فراوری و عرضه شدهاست . در این بخشاز وبلاگ گفتگو شما را با فواید بلک ماسک و اثرات درمانی آن آشنا میکنیم. با ما همراهباشید.

بلک ماسکچست؟

همانطورکه ذکر شد بلک ماسک از زغال فعال تشکیل شده است و به دلیل رنگ سیاهی که دارد به آنبلک ماسک یا ماسک سیاه گفته میگردد. زغالها از مواد متنوعی مانند چوب، زغال سنگ نارس، چوبخیزران و نارگیل ساخته می شوند. برای تهیه بلک ماسکها بیشتر از زغال فعال شده چوب نارگیلاستفاده میگردد و آن را تا دمای بسیار بالا در حدود 1400 درجه فارنهایت ومجاورت با اکسیژن حرارت میدهند. حرارت دهی به این صورت، باعث ایجاد حفرههایی درون زغال شدهو در نتیجه این سطح متخلخل یک ماده قدرتمند برای جذب سطحی سموم و مواد شیمیایی است.برای استفاده از بلک ماسک در موارد آرایشی و زیبایی به آن بعضی از ویتامینها نظیرویتامین آ و ویتامین ای که تاثیر زیادی درسلامت و زیبایی پوست دارند، اضافه میگردد . همچنین بعضی از انواع این ماسک، به همراهخاک رسمی باشد که ترکیبی عالی به عنوان یک ماسک برایپوست صورتبه حساب می آید .

فوایدبلک ماسک برای پوست و مو

بعضی ازمهمترین فواید بلک ماسک برای سلامت و زیبایی پوست و مو به توضیح زیر میباشد:

  • کاربردبلک ماسک برای از بین بردن جوشهای سر سیاه و محو چربی های زیر پوستی مفید است.
  • از فوایدبلک ماسک استفاده از آن به عنوان یک ماده تمیز کننده عالی برای پاک کردن پوست ازچربیها و الودگی هایموجود در هوای محیط از سطح پوست است و مانند یک صابون عمل میکند.
  • استفادهاز بلک ماسک در برطرف چین و چروکهای پوست موثر است و باعث سفت شدن پوست میگردد.
  • ماسکزغال با جذب چربی اضافی بر روی پوست باعثتمیزی و شفافیت پوستمی گردد .
  • استفادهاز بلک ماسک برای درمان جوش و آکنه بسیار مفید است، علاوه بر آن استفاده از اینماسک در پیشگیری از بروز جوش و آکنه نیز موثر است چرا که موجب ایجاد تعادل در چربیپوست شده و مانع جوش زدن صورت خواهد شد. همچنین چنانچه نمی خواهید ازاین ماسکدر تمام پوست خود بهره ببرید، میتوانید آن رافقط در محل آکنه بمالید .
  • بلک ماسکبا خاصیت لایه برداری از سلول های مرده پوست، باعث شادابی و شفافیت پوست و جوانترشدن پوست میگردد.
  • زغالفعال با زدودن آلودگیهایمو و محیط، باعث پاکسازی، سلامت و براق شدن موها میگردد.
  • استفاده از بلک ماسک برای درمان شوره،قرمزیوخارشپوست سر در افرادی کهدارای پوست چرب هستند مفید است.

طریقهمصرف بلک ماسک

این ماسکبه صورت ژل بوده و با قرار دادن آن بر رویپوستپسازحدودنیمساعتخشکخواهدشد،کهمیتوانآنراجداکرد. همچنین شما میتوانید کپسول کربن یا زغال فعال را از داروخانه ها تهیه کنید و آنرا با گلاب یاعسل مخلوط نموده و روی صورت و موهای خود بهره ببرید .

سایرفواید زغال فعال

با توجهبه این که زغال فعال شده می تواند مواد دیگر را جذب کند، می تواند کاربردهایبسیار مفیدی در زندگی روزمره داشته باشد .امروزه زغال فعال در پزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد وبرای تصفیه هوا، سم زدایی از آب و مواد غذایی نیز کاربردهای زیادی دارد .

مضراتبلک ماسک

بلک ماسکیا همان ماسک زغال به دلیل اینکه یک ماده کاملا طبیعی است عوارض جانبی خاصی برایپوست و مو ندارد، با این حال، زیادهروی در استفاده از آن باعث خشکی بیش از حد پوستخواهد شد.

گروهسلامت وبلاگ گفتگو

منبع: ستاره

به "بلک ماسک (ماسک زغال) چیست و چه فوایدی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلک ماسک (ماسک زغال) چیست و چه فوایدی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید