تداوم اعتراض ها در مصر؛ بیش از 650 نفر بازداشت شدند

به گزارش وبلاگ گفتگو، فارس نوشت: منابع حقوقی مصری از بازداشت بیش از 650 معترض دولت عبدالفتاح السیسی در روزهای گذشته خبر دادند.

تداوم اعتراض ها در مصر؛ بیش از 650 نفر بازداشت شدند

به گفته این منابع، 300 نفر از بازداشت شدگان شب گذشته (یکشنبه) به دادسرای عالی امنیت احضار شده اند تا بازپرسی شوند. 60 نفر نیز صبح دیروز به این دادسرا فراخوانده شده بودند که برای تمامی آنها قرار بازداشت 15 روزه صادر شد تا روند تحقیقات صورت گیرد.

به گفته وکلا بسیاری از این 60 تن از دستفروشان خیابانی بودند که در هنگام تظاهرات در خیابان حضور داشتند. عمده بازداشت شدگان از استان های قاهره، اسکندریه و سوئز هستند.

همزمان با بازداشت ها یک نهاد دیده بانی اینترنتی نیز از محدودیت دسترسی به فیسبوک، وبگاه بی بی سی، پایگاه خبری الحره و چندین سایت دیگر اطلاع داد.

این بازداشت ها و محدودیت ها در حالی است که مسئولان مصری وجود اعتراضات را رد نموده و آن را تحریک بعضی رسانه های وابسته به ترکیه و قطر می دانند. از جمله سامح الشکری وزیر خارجه این کشور که روز گذشته اعتراضات را غیر واقعی دانست.

تظاهرات علیه السیسی از روز آدینه گذشته شروع شده و به دعوت احزاب سیاسی قرار است در روزهای آینده نیز ادامه یابد.

اعتراضات پس از آن شروع شد که فردی به نام محمد علی تاجر و هنرمند مصری که می گوید سال ها با ارتش مصر همکاری نموده و اکنون در اسپانیا به سر می برد؛ ویدئوهایی از ساخت کاخ های بزرگ ریاست جمهوری و همینطور فساد درون ارتش و خانواده السیسی منتشر کرد و سه شنبه گذشته برای اولین بار مردم را به تظاهرات در روز آدینه فراخواند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "تداوم اعتراض ها در مصر؛ بیش از 650 نفر بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم اعتراض ها در مصر؛ بیش از 650 نفر بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید