ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت

به گزارش وبلاگ گفتگو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود اظهار داشت که در واکنش به اظهارات نخست وزیر کانادا ، امضا و حمایتش از بیانیه نشست سران جی هفت را پس گرفته است.

ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت

به گزارش ایرنا، ترامپ که پیش از انتشار این بیانیه، نشست را ترک نموده بود، نوشت: برمبنای اظهارات خلاف واقع جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در کنفرانس خبری و تصمیم این کشور در وضع تعرفه های سنگین برای کشاورزان، کارگران و شرکت های آمریکایی، به نمایندگان آمریکا دستور دادم که از بیانیه مشترک حمایت نکنند.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: نخست وزیر کانادا در دیدارها، بسیار آرام و مطیع بود که تا آنجا را ترک کردم، به کنفرانس خبری برود و بگوید که تعرفه های آمریکا توهین آمیز است و او زیر بار نخواهد رفت. بسیار ضعیف و فریبکارانه. تعرفه های ما نتیجه تعرفه های 270 درصدی او بر محصولات لبنی است!

رئیس جمهوری آمریکا همچنین در اشاره ای تلویحی به شرکت های آلمانی، نوشت که دولتش اعمال تعرفه روی آن دسته از خودروسازهایی را آنالیز می نماید که بازار آمریکا را اشباع نموده اند.

ترودو ساعتی پیش در یک کنفرانس خبری گفته بود که به ترامپ هشدار داده است از یک ژوئیه (10 تیر) تعرفه هایی سنگین روی کالاهای آمریکایی وضع خواهد نمود.

این تصمیم، در پاسخ به اقدام اخیر واشنگتن در وضع تعرفه های 10 و 25 درصدی به ترتیب برای واردات آلومینیوم و فولاد است.

نشست دو روزه سران جی هفت متشکل از آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و کانادا، ساعاتی قبل با انتشار یک بیانیه هشت صفحه ای به کار خود سرانجام داد.

این بیانیه در اشاره ای ضمنی به تصمیم دولت آمریکا برای افزایش تعرفه ها، حمایت گرایی را که نقطه مقابل تجارت آزاد است، محکوم نموده و وعده تداوم مبارزه با این سیاست را داده است.

منبع: انتخاب

به "ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ امضای بیانیه مشترک اجلاس گروه هفت را پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید