تمرین نظامی آمریکا و فرانسه در مدیترانه

به گزارش وبلاگ گفتگو، چند فروند جنگنده اف-18 و میراژ رافائل آمریکا و فرانسه مستقر در دریای مدیترانه تمرین مشترک برخاست و فرود در عرشه ناو های هواپیمابر یکدیگر را اجرا کردند.

تمرین نظامی آمریکا و فرانسه در مدیترانه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، ناو های هواپیمابر فرانسه و آمریکا مستقر در دریای مدیترانه در روز های گذشته تمرین مشترکی را برای حفظ آمادگی نیرو های خود به ویژه خلبانان مستقر در این دو ناو انجام دادند.

به نوشته وبگاه کی ایرو، ناوهواپیمابر یو اس اس آیزنهاور و شارل دوگل فرانسه در این تمرین شرکت کردند و طی آن خلبانان این دو ناو تمرین های پرواز و فرود در عرشه های همدیگر را انجام دادند.

در این تمرین جنگنده های اف-18 سوپر هورنت شده بر عرشه ناو شال دوگل فرود آمدند. از سوی ناوهواپیمابر فرانسوی نیز چهار فروند جنگنده میراژ داسو رافائل حضور داشتند. در این تمرین هوایی یک فروند هواییمای گشتزنی هاوک آی نیز حضور داشت.

پیشتر در سال 2016 نیز تمرین های مشابهی بین این دو کشور در منطقه صورت گرفت. کشتی های جنگی فرانسه و آمریکا مدتی است که به بهانه تامین امنیت دریای حضور خود در منطقه را شدت بخشیده اند.

فرانسه درهفته های گذشته از آغاز به کار ائتلاف دریایی اروپا با هدف تضمین آزادی تردید دریایی در خلیج فارس و تلاش برای تنش زدایی با ایران خبر داد. این ائتلاف، از ائتلافی که واشنگتن با مشارکت 6 کشور در خلیج فارس به راه انداخته، مجزاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تمرین نظامی آمریکا و فرانسه در مدیترانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین نظامی آمریکا و فرانسه در مدیترانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید