تمرین هوایی مشترک عُمان و آمریکا

به گزارش وبلاگ گفتگو، وب سایت وزارت دفاع عمان از تمرین هوایی مشترک نیروهای این کشور و آمریکا اطلاع داد و هدف از آن را بالا بردن توانایی نیروی هوایی عمان خاطرنشان کرد.

تمرین هوایی مشترک عُمان و آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، نیروهای هوایی و دریایی عُمان با نیروهای هوایی آمریکا و جنگنده های این کشور تمرین هوایی مشترکی را شروع نموده اند.

بر اساس گزارش وب سایت وزارت دفاع عمان، این تمرین شامل دوره های آموزشی متعدد است که محیط های مجازی را متناسب با نقش نیروهای هوایی شرکت کننده و مأموریت هایی که جنگنده های مختلف انجام می دهند، بازسازی می نماید.

در ادامه این گزارش آمده: تمرین مذکور به منظور به منظور بالابردن شایستگی و آمادگی رزمی نیروهای هوایی عمان و جنگنده های جدیدی است که به سلاح، تجهیزات و برنامه های الکترونیکی-نظامی پیشرفته مجهز شده اند. هدف دیگر این تمرین افزایش سطح هماهنگی در شیوه های کار هوایی مشترک میان نیروهای مسلح سلطنت عمان و کشورهای دوست است.

در چهاردهم بهمن ماه جاری، ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) که ایران آن را تروریستی می داند، با بدر بن سعود بن حارب البوسعیدی وزیر دفاع عمان ملاقات کرد.

به نوشته روزنامه عمان، در این ملاقات همکاری های نظامی بین عمان و آمریکا، راهکارهای تقویت این همکاری و مسائل مشترک دو کشور آنالیز شد (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "تمرین هوایی مشترک عُمان و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین هوایی مشترک عُمان و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید