تولید کیت تشخیص سریع کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت

به گزارش وبلاگ گفتگو، دکتر حسین وطن پور در گفتگو با خبرنگاران درباره شرایط تولید کیت های تشخیصی کرونا گفت: آمار بالای تشخیص مبتلایان نشان می دهد که کیت هایی که در کشور تهیه می شود مناسب است.

تولید کیت تشخیص سریع کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت

وی اضافه کرد: معروف ترین و معتبرترین کیت تشخیص کرونا کیت پی سی آر و تشخیص مولکولی است که در این زمینه به وفور در داخل کشور تولید شده است و مسئله ای از بابت کمبود این کیت ها وجود ندارد. کیت های سرولوژی که آنتی بادی را ارزیابی می کند نیز در کشور به میزان کافی وجود دارد و شرکت های دانش بنیان در این زمینه فعال هستند.

رئیس دفتر فناوری سلامت وزارت بهداشت یادآور شد: کیت های سریع یا Rapid در شرکت های دانش بنیان داخل کشور تولید شده است اما در انتظار مجوز از سوی وزارت بهداشت است. نکته مورد بحث درباره کیت های تشخیص سریع کرونا این است که بسیاری موافق کیت های سریع نیستند و آن را معتبر نمی دانند. واقعیت این است که کیت های سریع برای تشخیص قطعی به کار نمی رود و معمولاً برای غربالگری کاربرد دارد.

وطن پور اضافه کرد: ما توان تولید این کیت ها را داریم و در رقابت با بهترین شرکت های تولید کننده این کیت ها، توانسته ایم این کیت ها را تولید کنیم و از نظر دانش فنی شرکت های دانش بنیان عقب ماندگی ندارند و پیروز به تولید آنها شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تولید کیت تشخیص سریع کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید کیت تشخیص سریع کرونا در انتظار مجوز وزارت بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید