حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی مجلس

به گزارش وبلاگ گفتگو، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر خارجه برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی مجلس

ابوالفضل عمویی در گفت وگو با وبلاگ گفتگو در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه با حضور وزیر امور خارجه برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار گشت.

وی اضافه نمود: دستور کار جلسه طرح 14 سوال از آقای ظریف بود که دو سوال به دلیل عدم حضور نماینده سوال کننده مطرح نشد؛ بعد از پاسخ های وزیر خارجه یک نماینده از توضیحات قانع شد و 5 نفر دیگر قانع شدن از پاسخ ها را به ارائه پاسخ مکتوب و برگزاری جلسات کارشناسی موکول کردند. 5 نفر از نمایندگان نیز از پاسخ ها قانع نشدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که عمده محور سوالات طرح شده اقدامات وزارت خارجه در پیگیری دیپلماسی اقتصادی و توسعه فعالیت و تجارت در مرزها با همسایگان و همچنین آخرین پیگیری های اجرا شده در موضوع 4 دیپلمات مفقودالاثر ایرانی از جمله حاج احمد متوسلیان بود. همچنین ظریف توضیحاتی از اقدامات وزارت خارجه در موضوع مناقشه قره باغ و پیگیری طرح جمهوری اسلامی در این باره ارائه کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید