حمایت از سرمایه گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی، فعالیت های مدیریت پسماند از مالیات معاف شدند

به گزارش وبلاگ گفتگو، سخنگوی وزارت کشور گفت: به منظور یاری به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه فعالیت های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع آوری، پردازش، بازیافت، فراوری انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می گردد.

حمایت از سرمایه گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی، فعالیت های مدیریت پسماند از مالیات معاف شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ گفتگو، سید سلمان سامانی با قدردانی از کوشش و حمایت مجلس در به تصویب رساندن لایحه وزارت کشور و دولت در یاری به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی اظهار کرد: این لایحه پس از سیر مراحل قانونی روز دوشنبه 15 اردیبهشت ماه توسط ریاست محترم جمهور به وزارتخانه های کشور و نیرو، سازمان برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست در 6 ماده ابلاغ شد که می تواند یاری بزرگی در کاهش مخاطرات طبیعی ناشی از فراوری پسماند در کشور داشته باشد.

وی در ادامه با تشویق فعالان محیط زیست و بخش های غیردولتی در مشارکت و فعالیت بیشتر در عرصه تبدیل پسماند به انرژی اضافه نمود: در قانون جدید مشوق های بسیار خوبی برای حضور پررنگ تر علاقه مندان و فعالان بخش غیردولتی برای ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور توضیح داد: سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی معاف از پرداخت اقتصادیات است.

سامانی یادآور شد: همچنین به منظور یاری به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، اقتصادیات مستقیم کلیه فعالیت های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع آوری، پردازش، بازیافت، فراوری انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می گردد.

معاون هماهنگی وزارت کشور با تأکید بر حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی گفت: در راستای تسهیل، تشویق و توجیه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی از جمله زباله سوزی، گازی سازی، هاضم بی هوازی و گاز حاصل از محل های دفن و ساماندهی پسماندهای عادی در کشور نرخ خرید تضمینی برق حاصل از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی با پیشنهاد وزیران نیرو و کشور و تصویب شورای اقتصاد معین می گردد.

سخنگوی وزارت کشور از تکلیف جدید بر شهرداری ها بمنظور حمایت از این بخش اطلاع داد و اظهار کرد: دولت شهرداری ها را مکلف نموده است بخشی از منابع اقتصادی لازم جهت سرمایه گذاری بخش غیردولتی در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی را به عنوان هزینه ورودی متناسب با میزان پسماند تحویلی پرداخت کند و برای تحقق این امر ضمانت اجرایی معین نموده است.

4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حمایت از سرمایه گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی، فعالیت های مدیریت پسماند از مالیات معاف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از سرمایه گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی، فعالیت های مدیریت پسماند از مالیات معاف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید