خبرنگاران حمله بوکو حرام در نیجر 27 کشته برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ گفتگو، تهران - خبرنگاران- مقامات محلی نیجر یکشنبه شب اعلام کردند که حمله دوباره گروهک تروریستی بوکوحرام به منطقه ای در جنوب شرقی این کشور 27 کشته برجای گذاشت.

خبرنگاران حمله بوکو حرام در نیجر 27 کشته برجای گذاشت

به گزارش وبلاگ گفتگو از فرانس 24، یک مقام ارشد محلی نیجر در این زمینه گفت، در حمله شنبه شب به وقت محلی به روستای تورمور در منطقه دیفا علاوه بر کشته شدن 27 تن، شماری نیز زخمی و بعضی نیز مفقود شدند.

این حمله چند ساعت پیش از انتخابات شهرداری ها که قرار بود روز یکشنبه در سراسر نیجر برگزار گردد، صورت گرفت.

این مقام محلی اضافه کرد: بعضی از قربانیان این حادثه با شلیک گلوله کشته یا زخمی شده، بعضی دیگر نیز در داخل خانه ها خود بر اثر شعله های آتش سوزی مهیبی که توسط مهاجمان ایجاد شد، جان خود را از دست داده اند.

وی که به نامش اشاره نشده، توضیح داد که 800 تا یکهزار باب منزل مسکونی و وسایل نقلیه در آتش سوزی از بین رفته است.

وی اضافه کرد، حدود 70 مهاجم شامگاه شنبه در دریاچه چاد شنا کردند. این حمله سه ساعت طول کشید.

یک مقام دیگر محلی نیز اضافه کرد، حمله بوکوحرام وحشیانه و بی سابقه بوده و حدود 60 درصد روستای تورمور تخریب شده است.

یکی از گروه های ترویستی خطرناک در قاره آفریقا گروه بوکوحرام است. این گروهک تروریستی امنیت نیجریه عظیم ترین کشور آفریقایی با بیش از 177میلیون تن جمعیت را با چالش رو به رو نموده است. این گروه می تواند از بی ثباتی و ضعف امنیتی بسیاری از کشورهای دیگر مثل بورکینافاسو، اقتصادی، لیبی، نیجر، چاد و شمال کامرون استفاده کند و برای سراسر منطقه خطرآفرین باشد.

ابوبکر شیکائو رهبر گروه تروریستی بوکوحرام در سال 2015 با گروه داعش بیعت کرد. اما این گروه در سال 2016 پس از برکناری شیکائو و انتخاب أبو مصعب البرناوی به عنوان رهبر با شکاف رو به رو شد. با این وجود بازهم رهبران آن توانستند اختلاف ها را کنار گذارند و به همکاری و هماهنگی روی آوردند و انسجام خود را حفظ نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حمله بوکو حرام در نیجر 27 کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمله بوکو حرام در نیجر 27 کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید