خبرنگاران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را شروع کرد

به گزارش وبلاگ گفتگو، پکن- خبرنگاران- گروهی از پژوهشگران دانشگاه توکیو آزمایش های بالینی دارویی به نام نافاموستات مسیلیت که احتمالا می تواند مبتلایان به ویروس کرونا را درمان کند را شروع نموده اند.

خبرنگاران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را شروع کرد

به گزارش وبلاگ گفتگو تلویزیون دولتی چین روز شنبه گزارش کرد از داروی نافاموستات مسیلیت (Nafamostat mesylate) معمولا برای درمان ورم حاد لوزالمعده و بیماری های دیگری که لخته خون ایجاد می نمایند استفاده می گردد. این دارو تحت نام فوتان (Futhan) موجود است.

گزارش هایی موجود است مبنی بر اینکه شرایط برخی از مبتلایان به کرونا پس از اینکه در بدن آنها لخته خون ایجاد شد وخیم تر شده است.

این آزمایش ها روی 160 بیمار ذات الریه ای که ناشی از ویروس کرونا است در بیمارستان دانشگاه توکیو و 5 مرکز درمانی دیگر در ژاپن انجام می گردد.

بیماران به دو گروه تقسیم شده اند. یک گروه با داروی فوتان و داروی ضد انفلونزای آویگان درمان می شوند و به گروه دیگر فقط آویگان داده می گردد.

این پژوهشگران می خواهند ببیند که آیا داروی فوتان برای درمان علائم ویروس کرونا موثر و ایمن است یا خیر و می گویند نتایج آزمایش ها در آزمایشگاه نشان داد که امکان دارد قادر باشد جلوی تکثیر این ویروس را بگیرد.

پرفسور اینواوئه جون ایچیرو استاد دانشگاه توکیو که در این آزمایش ها شرکت دارد می گوید امیدوار است که این آزمایش ها نتایج مثبتی داشته باشند تا این دارو بتواند به درمان بیماران کووید-19 یاری کند.

داده های گردآوری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می دهند که تا کنون بیش از سه میلیون و 900 هزار نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دانشگاه توکیو آزمایش بالینی یک داروی کرونا را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید