خبرنگاران سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد

به گزارش وبلاگ گفتگو، مسکو - خبرنگاران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در واکنش به وتوی قطعنامه پیشنهادی روسیه از سوی آمریکا و برخی متحدان این کشور برای لغو تحریم های کشورهای درگیر با بیماری کرونا گفت: کاهش توانمندی کشورهای تحت تحریم های یکجانبه منجر به وقوع فاجعه انسانی در جهان خواهد شد.

خبرنگاران سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد

کاظم جلالی امروز جمعه در رشته توئیتی به زبان روسی با بیان این مطلب اضافه کرد: امروز جامعه جهانی در یک سو و ایالات متحده در سوی دیگر قرار گرفت.

به گفته وی، در شرایطی که مقامات برخی کشورهای جهان و دبیرکل سازمان ملل خواستار لغو تحریم ها علیه کشورهای درگیر مقابله با بیماری کرونا شدند، مقاومت مقامات آمریکایی در برابر این درخواست های بشرمحبت آمیز غیر طبیعی به نظر می رسد و شاید بیانگر این واقعیت است که منافع ملی آمریکا در تضاد با منافع ملل جهان است و سیاست خارجی ایالات متحده حتی نقش سازمان ملل در حل مسائل جهانی را به سخره گرفته است.

سفیر ایران در فدراسیون روسیه در توئیت دیگری نوشت: درخواست های بشرمحبت آمیز اخیر یک بار دیگر ماهیت غیرانسانی و غیراخلاقی استفاده ابزاری از تحریم ها به ویژه تحریم های یکجانبه را نشان داد، تحریم ها و محدودیت های آمریکا رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا را سخت کرده است و ملت ایران همچنان در برابر تحریم های ظالمانه و بیماری کرونا مقاومت می کند.

جلالی گفت: بیانیه پیشنهادی روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با مخالفت آمریکا، انگلستان، اتحادیه اروپا، گرجستان و اوکراین رد شد، این بیانیه فراخوانی برای لغو تحریم های تمامی کشورهای درگیر مبارزه با بیماری کرونا بود، سیاسی سازی اقدامات بشر محبت آمیز توسط برخی کشورها در حالیست که بیماری کرونا در شرایط همه گیری جهانی واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سفیر ایران در روسیه: اقدامات آمریکا فاجعه انسانی به بار خواهد آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید