خبرنگاران صنعت دام و طیور اصفهان تحقق جهش فراوری را دارد

به گزارش وبلاگ گفتگو، اصفهان- خبرنگاران - رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: صنعت دام و طیور این استان قابلیت توسعه هرچه بیشتر و تحقق شعار جهش فراوری را دارد.

خبرنگاران صنعت دام و طیور اصفهان تحقق جهش فراوری را دارد

مهرداد مرادمند روز سه شنبه در گفت و گو با وبلاگ گفتگو با اشاره به نامگذاری شعار سال 99 با عنوان جهش فراوری اضافه نمود: کمبود منابع آبی از جمله ویژگی های استان اصفهان به شمار می رود و از آنجا که کشاورزی صنعتی آب بَر است لذا بخش دام و طیور که آب کمتری در آن مصرف می گردد برای این خطه نامناسب و قابل پیشرفت است.

وی ادامه داد: صنعت نامبرده از سال های گذشته در اصفهان فعالیت خوبی داشته و دانش و تجربه مناسبی از آن در منطقه وجود دارد و بخش خصوصی نیز در آن بخوبی فعالیت می نماید، بنابراین بیش از گذشته می تواند به افزایش فراوری و اشتغالزایی منجر گردد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به صنعت کشاورزی بویژه دام و طیور و ارتباط آن با بخش های دیگر اضافه نمود: پیشرفت و رشد این صنعت در اصفهان به مشارکت و همکاری بیشتر نهادهای متعدد مانند تامین اجتماعی و اداره مالیات احتیاج دارد.

مرادمند، توسعه کشت گلخانه ای و گیاهان داروی را نیز از دیگر صنایعی دانست که در اصفهان می توان روی آن معطوف شد.

وی در این ارتباط اضافه نمود: بهبود هر چه بیشتر زنجیره ارزشی این محصولات به افزایش فراوری و رونق در آن یاری خواهد نمود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان به لزوم تکمیل زنجیره فراوری در این خطه اشاره و گفت: توسعه صنعت کشاورزی در صورت تکمیل زنجیره فراوری، سرعت بیشتری خواهد داشت و در بخش های مختلف محقق می گردد.

وی با بیان اینکه توجه بیشتر به صادرات، راه چاره اساسی برای بهبود کیفیت و افزایش فراوری در استان اصفهان به شمار می رود، توضیح داد: برای سال 99 بیشتر بر صدور کالا به دیگر کشورها معطوف خواهیم شد که البته این امر مستلزم برطرف بعضی موانع است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان به لزوم آنالیز هرچه بیشتر موانع اشاره و تاکید نمود: سهولت در امور مختلف و شتاب بخشیدن به کارها، لازمه صنعت کشاورزی در استان است.

استان اصفهان رتبه اول فراوری گوشت مرغ و بوقلمون، رتبه چهارم فراوری گوشت قرمز، رتبه دوم فراوری تخم مرغ و رتبه اول فراوری شیر خام و رتبه سوم فراوری عسل کشور را داراست.

این استان دارای بیش از هفت میلیون و 800 هزار رأس انواع دام است و از قطب های فراوری فرآورده های دامی در کشور به شمار می رود.

استان اصفهان با 23 شهرستان و یک هزار و 831 روستا، دارای 2 هزار و 600 واحد مرغداری صنعتی، 17 کشتارگاه طیور و 33 کشتارگاه دام و بیش از 10 هزار مرکز بسته بندی و فرآوری فرآورده های خام دامی است.

اراضی کشاورزی اصفهان حدود 563 هزار هکتار معادل 3.5 درصد از مساحت استان است که با توجه به محدودیت های منابع آب در سال های اخیر، تنها حدود 290 هزار هکتار آن تحت کشت زراعی و باغی قرار می گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران صنعت دام و طیور اصفهان تحقق جهش فراوری را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صنعت دام و طیور اصفهان تحقق جهش فراوری را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید