خبرنگاران پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک

به گزارش وبلاگ گفتگو، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از آماده سازی 650 کیلومتر لوله طرح گوره - جاسک اطلاع داد و گفت: این طرح پیشرفت 60 درصدی دارد، بنابراین تمرکز بیشتر روی بخش هایی است که عملیات اجرایی در آنها با دشواری های بسیاری روبه روست.

خبرنگاران پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک

به گزارش شرکت مهندسی و توسعه نفت، تورج دهقانی در بازدید خود از نزدیک در جریان پیشرفت کار همه گستره ها و بخش های مختلف طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک نهاده شد و افزود: اکنون حدود 650 کیلومتر لوله به کارگاه ارسال شده و ضروری است شرکت های لوله سازی در زمینه ساخت و ارسال به موقع لوله ها کوشش مضاعفی داشته باشند تا بتوانند کل لوله مورد احتیاج طرح را تا سه ماه آینده بسازند و به کارگاه ارسال نمایند.

همچنین تلمبه خانه های شماره 2 و 4 که از بخش های مهم در فاز نخست طرح است و از این حیث اولویت دارند، به تأمین اقلام مورد احتیاج و کسری ها توجه بیشتری شده است.

دهقانی افزود: تحویل پمپ های اصلی و مورد احتیاج برای راه اندازی این مرحله نیز اوایل آذرماه از سوی سازندگان داخلی برنامه ریزی شده، همچنین در بخش مخازن ذخیره سازی انتهاه جاسک، بخش هایی از ورق ها ساخته شده و از حدود یک ماه پیش نیز عملیات جوشکاری مخازن آغاز شد.

وی پیرامون پیامدهای ناشی از شیوع ویروس کرونا شرح داد: اکنون در چنین شرایطی سعی می گردد که با نظارت بر نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، هم به سلامت همکاران توجه گردد و هم پیشرفت طرح تا جای ممکن کمترین تأثیرپذیری را از این شرایط داشته باشد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت اظهار کرد: با پیش بینی شرایط آب و هوایی و نزدیک شدن به فصل بارندگی، همه ارکان طرح، تمام کوشش و همت خود را به کارگرفته اند تا کار را با سرعتی پیش ببرند که تابراساس برنامه زمانبندی تا انتها سال جاری به بهره برداری برسد.

به گزارش وبلاگ گفتگو؛خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک و انتهاه صادراتی در منطقه مکران با دو میلیارد دلار سرمایه گذاری و پیش بینی اشتغال چهار هزار نفر که به همت دولت تدبیر و امید از مرداد ماه سال جاری آغاز شده به سرعت در حال اجرا است.

در طرح خط لوله نفتی گوره به جاسک که یکی از طرحهای مهم وزارت نفت در سال جهش فراوری است، حدود 500 تا 600 میلیون دلار قرارداد تأمین لوله و حدود 48 میلیون دلار مربوط به ساخت پمپ های انتقال می گردد که از کارخانه های داخلی و با تکیه بر توان داخلی در حال تأمین است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشرفت 60 درصدی طرح انتقال نفت گوره - جاسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید