خبرنگاران 48 گروه در ماه رمضان بر واحدهای توزیع فرآورده های دامی مرکزی نظارت می نمایند

به گزارش وبلاگ گفتگو، اراک - خبرنگاران - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 48 گروه وظیفه نظارت بر واحدهای فراوری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی را در طرح کنترل نظارت بهداشتی ویژه ماه مبارک رمضان برعهده دارند.

خبرنگاران 48 گروه در ماه رمضان بر واحدهای توزیع فرآورده های دامی مرکزی نظارت می نمایند

دکتر محسن شانقی روز یکشنبه در گفت و گو با وبلاگ گفتگو اضافه نمود: 73 نفر در قالب 25 گروه سیار و 23 گروه ثابت تا چهارم خردادماه همزمان با سراسر کشور وظیفه نظارت بر واحدهای فراوری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی را در استان مرکزی برعهده دارند.

وی ادامه داد: 2 هزار و 48 واحد فراوری، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی از جمله کشتارگاه های دام و طیور، سردخانه ها، مراکز بسته بندی، خودروهای حمل و مراکز عرضه با هدف تضمین کیفیت و سلامت مواد غذایی در استان مرکزی توسط این گروه ها مورد بازرسی قرار می گیرند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی خاطر نشان کرد: کنترل فرآورده های خام دامی از مزرعه تا سفره به منظور ارتقای سطح بهداشتی جامعه از دیگر اهداف اجرای طرح کنترل نظارت بهداشتی در ماه مبارک رمضان است.

شانقی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را به وسیله تماس با سامانه اطلاع رسانی 1512 به اداره کل دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.

استان مرکزی با 12 شهرستان و یک هزار و 539 روستا، دارای 960 واحد مرغداری صنعتی، 491 واحد گاوداری صنعتی و 191 واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 48 گروه در ماه رمضان بر واحدهای توزیع فرآورده های دامی مرکزی نظارت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 48 گروه در ماه رمضان بر واحدهای توزیع فرآورده های دامی مرکزی نظارت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید