خبرهایی جدید از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

به گزارش وبلاگ گفتگو، محمود مرتضایی فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی ، درباره آخرین اخبار از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری، اظهار کرد: وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان کشوری در دو مرحله برای فرزندان آن ها درنظر گرفته شد.

خبرهایی جدید از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

وی با اشاره به اینکه در مرحله اول به هزار نفر از فرزندان بازنشستگان کشوری وام ازدواج 20 میلیون تومانی داده شد، اضافه نمود: در مرحله دوم که ثبت نام شروع شد مجدد برای هزار نفر از فرزندان بازنشستگان کشوری وام 25 میلیون تومانی یاری هزینه ازدواج در نظر گرفته شد که این احتمال وجود دارد که هفته بعد وام این افراد واریز گردد.

مرتضایی فرد درباره نحوه ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری، گفت: ثبت نام وام به وسیله سایت بوده و این وام براساس اولویت بندی که بین بازنشستگان صورت می گیرد اختصاص پیدا می نماید و بازنشستگانی که دریافتی کمتری نسبت به سایر بازنشستگان دارند در اولویت قرار دارند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری توضیح داد: می خواهیم هر فصل این تسهیلات را برای فرزندان بازنشستگان کشوری در نظر بگیریم.

وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه به نوه بازنشستگان کشوری وام ازدواج تعلق می گیرد، بیان نمود: به افرادی که تحت تکفل پدر عظیمشان از لحاظ قانونی باشند این وام اختصاص پیدا می نماید و با داشتن مدارک لازم که نشان فرد تحت تکفل پدر عظیم بازنشسته خود است می توانند برای دریافت وام ازدواج اقدام نمایند.

آخرین اخبار از اعطای وام لوازم خانگی به بازنشستگان کشوری

مرتضایی فرد درباره آخرین شرایط وام لوازم خانگی به بازنشستگان کشوری، بیان نمود: یکی از طرح هایی که بازنشستگان استقبال خوبی از آن داشتند اعطای وام لوازم خانگی بود که طی تفاهم با گروه صنعتی انتخاب این وام به بازنشستگان اختصاص یافت.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید بر اینکه بازنشستگان استقبال خوبی از این طرح داشتند، گفت: بیش از 500 میلیارد تومان تسهیلات داده شده است که نیازی به هیچ ضمانتی نداشت و بازپرداخت آن 5 ساله و سود آن 10 درصد بود. همچنین اقساط این وام بعد از تحویل لوازم خانگی از حقوق بازنشستگان کسر شد.

وی اظهار داشت: در روز های آینده گروه انتخاب قرعه کشی خواهد داشت و 40 نفر از بازنشستگانی که در این مدت این وام را دریافت کردند در قرعه انتخاب می شوند و سایر اقساطشان بخشیده خواهد شد.

منبع: وبلاگ گفتگو

منبع: تجارت نیوز

به "خبرهایی جدید از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهایی جدید از وام ازدواج فرزندان بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید