خطر ویروس کرونا در کمین بانوان باردار ، با کوچکترین علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنید ، ویروس کرونا، مادر را بیش از جنین تهدید می نماید

به گزارش وبلاگ گفتگو، بارداری یکی از شیرین ترین و در عین حال پر ریسک ترین دوران زندگی هر زنی محسوب می گردد. در این دوران بانوان به طور دائم تحت نظر پزشک قرار دارند و باید به لحاظ جسمانی و روانی در شرایطی ایده ال قرار بگیرند اما اکنون و با وجود ظهور ویروس کرونا، مادران باردار با چه خطراتی رو به رو هستند؟

خطر ویروس کرونا در کمین بانوان باردار ، با کوچکترین علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنید ، ویروس کرونا، مادر را بیش از جنین تهدید می نماید

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، شکی نیست که مادرانی که از ماسک استفاده می نمایند، مرتب دست های خود را شستشو می دهند و از سایر مسائل بهداشتی تبعیت می نمایند، می توانند با نگرانی های خود نیز مبارزه نمایند، اما به هر حال این مادران باز هم حق دارند نگرانی هایی داشته باشند.

در پاسخ به نگرانی های مادران درباره ویروس کرونا، انجمن زنان و زایمان کانادا بیانیه ای را منتشر کرد. در این بیانیه شرح داده شده که اطلاعات محدودی در خصوص چگونگی تأثیرگذاری ویروس کرونا در مادران باردار وجود دارد اما توصیه می گردد زنان باردار با مشاهده کوچکترین علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه نمایند.

این سازمان همچنین اعلام نمود که زنان باردار باید مراقب سیستم ایمنی بدنی خود باشند. با این وجود نکته مثبت این است که هیچ خطری برای آلوده شدن جنین وجود ندارد. درواقع تا کنون در هیچ موردی که والدین با ویروس کرونا در تماس بوده اند، جنین آلوده گزارش نشده است. دکتر رجایف فرناندو ، متخصص بیماری های عفونی در کلینیک بیماری های عفونی نیویورک در این خصوص گفت: هیچ نمونه ای از این ویروس وجود ندارد که مستقیما به جنین منتقل گردد.

یکی از ساکنین باردار ووهان که آلوده به کرونا بود نیز زایمان موفقیت آمیز و سالمی داشت.شستن منظم دست ها و استفاده از ضد عفونی نماینده های دست می تواند از شیوع کرونا و سایر بیماری های مسری تا حد زیادی جلوگیری کند.

منبع: انتخاب

به "خطر ویروس کرونا در کمین بانوان باردار ، با کوچکترین علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنید ، ویروس کرونا، مادر را بیش از جنین تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر ویروس کرونا در کمین بانوان باردار ، با کوچکترین علائم سرماخوردگی به پزشک مراجعه کنید ، ویروس کرونا، مادر را بیش از جنین تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید