دانشجویان کاراته کا در انتظار تصمیم مسئولان فدراسیون دانشجویی

به گزارش وبلاگ گفتگو، کاراته ایران با وجود حضور چشمگیر و قابل توجه در مسابقات آسیایی و دنیای تاکنون روی خوشی به مسابقات دانشجویان دنیا نشان نداده است. رقابتهایی که هر دو سال یکبار با حضور بهترین های دنیا برگزار می گردد و می تواند میدان مناسبی باشد برای دانشجویانی که در این رشته فعالیت دارند.

دانشجویان کاراته کا در انتظار تصمیم مسئولان فدراسیون دانشجویی

تیم ملی دانشجویان ایران تاکنون سه بار در مسابقات جهانی دانشجویان حضور پیدا نموده است. اولین اعزام سال 2000 به کشور ژاپن بود که مدال کسب نشد و در اعزام دوم که سال 2004 به صربستان صورت گرفت، اولین مدال کاتای تیمی به دست آمد. تیمی که سال 2010 و چند ماه مانده با بازی های آسیایی گوانجو با همت احمد صافی راهی مونته نگرو شد، اتفاقا با کسب دو طلا توسط ویشگاهی و شاهچراغی، نقره زیگساری و برنر کومیته تیمی نتیجه خوبی هم کسب کرد. در همین مسابقات بود که جاسم ویشگاهی بعد از مدتها دوری از تیم ملی به میدان مبارزه بازگشت و با کسب مدال طلا دوباره احیا شد تا در گوانجو هم بیستمین طلای ایران را کسب کند.

اما در سال های 2008 و 2012 در حالیکه تیم منتخب دانشجویان در اردو حضور داشت و تمرینات خوبی را هم پشت سر گذاشت، بنا به دلایلی از جمله نرسیدن رواید و بلیت و این قبیل مسائل از حضور در مسابقات بازماند. در واقع تصمیم قاطعی برای اعزام این تیم ها وجود نداشت و پیگیری نکردن کارهای اعزام دلیل لغو آن بود.

در این بین شرایط رقابتهای 2014 متفاوت با دوره های گذشته و مشابه با رقابتهای 2010 است. اینکه چند ماه قبل از بازی های آسیایی و اتفاقا در همان مونته نگرو انجام می گردد که می تواند یک میدان تدارکاتی بسیار مناسب برای تیم ملی کاراته کشورمان باشد.

کاراته ایران پتانسیل بالایی دارد و این موضوع در بخش دانشجویی هم صدق می نماید. اینکه تیم کاراته دانشگاه آزاد دو سال پیاپی با ترکیبی که دانشجویان شاکله اصلی آن را تشکیل می دهند، عنوان قهرمانی سوپر لیگ را کسب می نماید گواه این مدعاست که دانشجویان ایرانی چشم انتظار تصمیم مسئولان ورزش دانشجویی هستند تا برای حضور در رقابتهای 2014 بهترین راه چاره را انتخاب کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دانشجویان کاراته کا در انتظار تصمیم مسئولان فدراسیون دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان کاراته کا در انتظار تصمیم مسئولان فدراسیون دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید