درخواست علاوی برای استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش وبلاگ گفتگو، ایسنا نوشت:همزمان با اعلام شمار کشته ها و زخمی های اعتراضات عراق، نخست وزیر اسبق این کشور خواستار برکناری دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شد. همچنین یکی از نمایندگان مجلس عراق در اعتراض به وخامت اوضاع و تحولات اخیر کناره گیری کرد.

درخواست علاوی برای استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام

به گزارش شبکه خبری سومریه نیوز، کمیته حقوق بشر عراق اظهار داشت که طی دو روز تظاهرات علیه دولت در بغداد و شهرهای جنوبی عراق 63 تن کشته شده اند.

کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق روز شنبه اعلام نموده بود که بیشتر معترضانی که کشته شده اند از شهر ناصریه هستند. در این شهر 15 تن کشته شده اند.

به همین دلیل عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق به نیروهای مبارزه به تروریسم دستور داده در مناطق مختلف بغداد حضور یابند.

طبق گزارش ها نیروهای امنیتی نیم ساعت به معترضان فرصت دادند تا میدان التحریر را پیش از شروع یورش به آن تخلیه نمایند و در غیر این صورت با آنها به مثابه قانون شکنان برخورد خواهد نمود. مسئولان عراقی این هشدار را به همراه سخنان دو روز پیش نخست وزیر به وسیله بلندگوها پخش کردند.

خبرنگار رویترز نیز با اشاره به اینکه معترضان همچنان کوشش می نمایند با عبور از پل الجمهوریه وارد منطقه الخضرا(سبز) شوند، گفت: تدابیر امنیتی نظامی بسیاری وارد این منطقه شده است.

به همین دلیل ایاد علاوی، نخست وزیر اسبق و رئیس ائتلاف الوطنیه عراق خواستار انتخابات زودهنگام برای استعفای دولت و مبارزه با فساد شد.

وی گفت: من خواستار تشکیل دولت کوچک هستم تا بر برگزاری انتخابات زودهنگام نظارت داشته باشد. ما به کمتر از این راضی نیستیم. باید بعضی بندهای قانون اساسی نیز تغییر کند و به سهمیه بندی سرانجام داده گردد.

از سوی دیگر مزاحم التمیمی، نماینده مجلس عراق در اعتراض به وخامت اوضاع و تحولات اخیر در این کشور استعفا کرد.

عراق اخیرا صحنه اعتراضات گسترده علیه وضعیت مالی و فساد و نبود فرصت های شغلی است.

پیش از این فراکسیون سائرون در مجلس عراق اظهار داشت که به مخالفان پیوسته و در داخل مجلس تا زمان برآورده شدن خواسته های مشروع تظاهرنمایندگان تحصن می نمایند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست علاوی برای استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست علاوی برای استعفای دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید