دریافت کنندگان و اهداکنندگان سلول های بنیادی خون بندناف دور هم جمع شدند

به گزارش وبلاگ گفتگو، در مراسمی به مناسبت روز جهانی خون بندناف اهداکنندگان، دریافت کنندگان و پزشکان پیوند سلول های خون بندناف در پژوهشگاه رویان دور هم جمع شدند.

دریافت کنندگان و اهداکنندگان سلول های بنیادی خون بندناف دور هم جمع شدند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گفتگو، مراسم روز خون بندناف توسط پژوهشگاه رویان و بانک خون ایران برگزار گردید. 15 نوامبر روز جهانی بانک خون بندناف نامگذاری شده است.

در مراسمی که به این منظور در پژوهشگاه رویان برگزار گردید، از اهداکنندگان و پزشکان مرتبط با پیوند سلول بنیادی خون بندناف تقدیر شد.

در این مراسم همچنین دریافت کنندگان سلول های بنیادی خون بندناف هم حضور داشتند و تجربه های خود را درباره تحقق این علم در کشور بیان کردند.

در این مراسم با تشریح نمونه های خارجی حمایت های خیرین و دولت ها در زمینه درمان به وسیله سلول های بنیادی اعلام شد که پژوهشگاه رویان برای تأسیس بخش ژن درمانی به دو میلیارد تومان فقط برای تهیه تأسیسات احتیاج دارد که در این باره یاری خیرین را طلب می نماید.

بهاروند پژوهشگر رویان طی سخنانی در این مراسم تأکید کرد: اولین تحقیقات درباره سلول درمانی با یاری خیرین در جهان صورت گرفته و این موضوع نشان می دهد که خیرات در پژوهش خاص مذهب نیست حال در کشوری مذهب از بخش های مهم زندگی مردم است بیش از پیش انتظار حضور خیرین در بخش های جدید مرتبط با احتیاج جامعه را داریم.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "دریافت کنندگان و اهداکنندگان سلول های بنیادی خون بندناف دور هم جمع شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت کنندگان و اهداکنندگان سلول های بنیادی خون بندناف دور هم جمع شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید