دستبندی که از ضبط صدای کاربر جلوگیری می کند

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل انگجت، گاهی اوقات به دلیل شکاف های امنیتی در بلندگوهای هوشمند و دستگاه های دیگری که مجهز به میکروفون هستند، میکروفون ها روشن می ماند و محاورت کاربران ضبط می شود.

دستبندی که از ضبط صدای کاربر جلوگیری می کند

به همین دلیل محققان دانشگاه شیکاگو یک دستبند آزمایشی ساخته اند که با استفاده از امواج اولتراسونیک منتشر شده از 24 بلندگو، فعالیت میکروفون ها را مختل می کند.

این گجت از ساختارهای غیر خطی در آمپلی فایرهای داخلی خود برای انتشار صداهای اولتراسونیک به طیف اصوات قابل شنیدن استفاده می کند. به این ترتیب ضبط کردن صدا ممکن نخواهد بود.

طراحی دستبند چندان پیرو مد نیست. این گجت پوشیدنی نه تنها پارازیت هایی در تمام جهات منتشر می کند، بلکه با کمک حرکات دست نقاط کور را از بین می برد. منظور از نقاط کور اماکنی است که نقاط انتقال دهنده ها در آن نقطه عملیات یکدیگر را خنثی می کنند.

در نتیجه دستبند مذکور بسیار کارآمد است و حتی می تواند میکروفون های مخفی را از کار بیاندازد. نمونه اولیه این دستگاه کمی حجیم است و داخل آن نیز انبوهی از صفحات و یک باتری قرار گرفته است اما پس از تجاری سازی حجم دستگاه کمتر و احتمالا با قیمت 20 دلار به بازار روانه می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دستبندی که از ضبط صدای کاربر جلوگیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستبندی که از ضبط صدای کاربر جلوگیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید