رئیس کمیته اسرای یمن: عربستان با آزادی اسرا طبق توافق اردن کارشکنی می نماید

به گزارش وبلاگ گفتگو، رئیس کمیته اسرای دولت صنعا با اشاره به کارشکنی سعودی درباره مبادله اسرا تاکید نمود که طرف مقابل به تعهدات خود در جزء اول توافقنامه اردن عمل نکرده است و اسامی اسرای ارتش و کمیته های مردمی را نداده است.

رئیس کمیته اسرای یمن: عربستان با آزادی اسرا طبق توافق اردن کارشکنی می نماید

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، عبدالقادر المرتضى رئیس کمیته اسرای یمن به شبکه خبری المیادین درباره جزئیات توافق اردن درباره مبادله اسرا گفت: این تواقنامه بر تبادل اسرای 1120 اسیر در مرحله اول تاکید دارد و در مرحله دوم 300 اسیر آزاد خواهند شد.

وی تاکید نمود که این توافقنامه همچنین بر آزادی 700 تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی مقابل 420 اسیر از جمله اتباع سعودی و سودانی تاکید دارد.

عبدالقادر با اشاره به کارشکنی سعودی درباره مبادله اسرا تاکید نمود که طرف مقابل به تعهدات خود در جزء اول این توافقنامه عمل نکرده است و اسامی اسرای ارتش و کمیته های مردمی را نداده است.

وی با اعلام اینکه همچنان بر تبادل 1420 اسیر تاکید داریم از تهیه لیستی از جمیع اسرای جنگی در نزد دولت صنعا اطلاع داد.

رئیس کمیته اسرای دولت صنعا گفت طرف مقابل خواهان اجرای بند اول این توافقنامه هست بدون اینکه به تعهدات خود پایبند باشد و اسامی باقی اسرا را اعلام کند.

در بهمن ماه سال گذشته در اردن نشستی زیر نظر سازمان ملل برگزار گردید و طبق آن قرار شد، 1400 اسیر که در بین آنها نظامیان سعودی و سودانی نیز حضور دارند، آزاد شوند.

این توافق بین صنعاء و دولت مستعفی یمن مستقر در ریاض و در راستای اجرای توافق سوئد بر سر تبادل اسرا حاصل شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس کمیته اسرای یمن: عربستان با آزادی اسرا طبق توافق اردن کارشکنی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته اسرای یمن: عربستان با آزادی اسرا طبق توافق اردن کارشکنی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید