رقم افزایش حقوق فرهنگیان تعیین شد ، رتبه بندی سال جاری اجرایی می گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو، نوبخت گفت: رقم قابل توجهی برای افزایش حقوق فرهنگیان به آموزش و پرورش اختصاص داده شده است.

رقم افزایش حقوق فرهنگیان تعیین شد ، رتبه بندی سال جاری اجرایی می گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از باشگاه وبلاگ گفتگو، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پخش زنده اینستاگرامی درباره حقوق معلمان و فرهنگیان توضیح داد: ابتدای کارم را با حق التدریسی و تدریس خصوصی شروع کردم و غم و مسائل فرهنگیان را درک می کنم.

نوبخت ادامه داد: متوسط حقوق فرهنگیان در سال 92 حدود یک میلیون و 400 هزار تومان بود در سال 98 به 4 میلیون و 300 رسید و در سال 99 به چیزی حدود 5 میلیون تومان ارتقاء یافت. یعنی حقوق ها از سال 92 تا به حال 4 برابر شده است.

وی اضافه نمود: رتبه بندی معلمان از مهر 98 اجرایی شد و رقمی بالغ بر 2 هزار و 200 میلیارد تومان نیز هزینه شد. حال قرار است در سال 99 رقمی بالغ بر 7 هزار و 700 میلیارد تومان برای رتبه بندی و افزایش انگیزه معلمان اختصاص داد شود.

او با اشاره به اجرای طرح رتبه بندی معلمان در سال 99 اظهار کرد: سال گذشته با اجرای طرح همسان سازی و افزایش 50 درصدی، حقوق فرهنگیان حدود 700 تا یک میلیون و 100 هزار تومان افزایش یافت.

این مقام مسئول اضافه نمود: سازمان برنامه و بودجه بخش تامین منابع اقتصادی را بر عهده داشته و سازمان اداری و استخدامی به همراه دستگاه های مربوط مجری افزایش حقوق ها هستند.

نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بودجه فرهنگیان چقدر افزایش یافته است؟ گفت: بودجه آموزش و پرورش از 14 هزار و 700 میلیارد تومان به 60 هزار و میلیارد تومان افزایش پیدا نموده است.

وی افزود: بازنشستگان فرهنگی در حقوق فروردین بین 717 تا 965 هزار تومان افزایش را شاهد خواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که منابع اختصاص یافته برای افزایش حقوق بازنشستگان چگونه تقسیم شده است؟ گفت: از مبلغ 10 هزار میلیارد تومان بودجه همسان سازی حقوق بازنشستگان، 6هزار و 500 میلیارد تومان به بازنشستگان کشوری و 3 هزار و 500 میلیارد تومان به بازنشستگان لشکری اختصاص داده می شود.

این مقام مسئول اعلام کرد: این که گفته می شود چرا حقوق ها با تورم افزایش نمی یابد، به قانون مصوب سال و قانون خدمات کشوری بر می شود که در آن قید شده است تا مطابق با تورم افزایش داشته باشد نه دقیق به اندازه تورمی که ایجاد شده است.

نوبخت به کارکنان قراردادی هم اشاره نموده و گفت: کارکنان قراردادی هم می توانند به اندازه 80 درصد از امکانات کارکنان رسمی استفاده نمایند.

این مقام مسئول از استخدام حق التدریسی ها در سال 99 اطلاع داد و گفت: سازمان اداری و استخدامی همچون سال های گذشته به استخدام حق التدریسی ها خواهد پرداخت.

منبع: همشهری آنلاین

به "رقم افزایش حقوق فرهنگیان تعیین شد ، رتبه بندی سال جاری اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم افزایش حقوق فرهنگیان تعیین شد ، رتبه بندی سال جاری اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید