روایت هایی تازه از قتل میترا استاد ، چرا مسعود استاد بعد از رضایت سکوت کرد؟

به گزارش وبلاگ گفتگو، حاشیه ها درباره پرونده جنجالی سال جاری همچنان ادامه دارد. هنوز هم ماجرای قتل میترا استاد از سوی شهردار پیشین تهران در صدر اخبار قرار گرفته است و از گوشه و کنار خبرهای موثق و غیرموثق به گوش می رسد.

روایت هایی تازه از قتل میترا استاد ، چرا مسعود استاد بعد از رضایت سکوت کرد؟

از آزادی محمدعلی نجفی گرفته تا دوباره زندانی شدنش، از اعتراض وکلای نجفی به حکم قصاص و نقش این حکم از سوی دیوان عالی کشور و همچنین رد شدن وثیقه برای آزادی نجفی از سوی قاضی پرونده؛ این اتفاق صبح دیروز رخ

وکیل نجفی با مراجعه به شعبه نهم دادگاه کیفری تهران از قاضی خواست تا با پذیرفتن وثیقه مقدمات خروج وی را از زندان فراهم کند، اما قاضی کشکولی رئیس شعبه نهم این وثیقه را نپذیرفت. چند روز پیش بود که حکم قتل عمد در پرونده شهردار پیشین پایتخت از سوی شعبه 41 دیوان عالی کشور نقض شد و پرونده برای برطرف نقایص به شعبه نهم دادگاه کیفری برگشت داده شد.

گودرزی، وکیل نجفی هم در این رابطه اظهار داشت که دست از کوشش بر نمی دارند و سعی می نمایند در چند روز آینده مقدمات آزادی محمدعلی نجفی را فراهم نمایند. با این حال موضوع به این جا ختم نشد. صبح دیروز علاوه بر خبر رد شدن وثیقه از سوی قاضی کشکولی، روایت دیگری از این پرونده در کانال های خبری دست به دست شد. داروفروشی که میترا استاد از وی برای محمدعلی نجفی دارو می خرید، روایت های تازه ای را فاش کرد. در این خبر آمده که پس از وقوع قتل میترا استاد، فردی از قم با وکلای محمدعلی نجفی و مهدی خزعلی تماس می گیرد و عنوان می نماید که میترا استاد در سه نوبت داروی خاصی را با قابلیت سلب اختیار انسان از وی می خرد.

در یک ویدیو کلیپ، محمدعلی خزعلی در این رابطه چنین شرح می دهد: این فرد قمی با نام ج. ر پس از تماس با من گفت که میترا استاد این داروها را برای خوراندن به محمدعلی نجفی استفاده می نموده است. ج. ر درباره ماجرای آشنایی اش با میترا استاد هم گفت که از سال84 در ترمینال کرمانشاه با او آشنا شده و با چند نفر دیگر گروه تلگرامی داشته اند. این فرد به من گفت که حاضر به شهادت و هرگونه همکاری تحقیقاتی است، اما دادگاه در این زمینه تحقیقاتی انجام نداد. آن فرد از ساعت 12 تا یک شب با من صحبت کرد و همه چیز را گفت. گویا خانم استاد وقتی متوجه می گردد که این فرد دارویی دارد با عنوان سلب اختیار، از وی می خواهد به او از این داروها بدهد. مرد داروفروش به من گفت که این دارو را خودش ترکیب نموده و تهیه می نماید. گویا خانم استاد به آن داروفروش می گوید که این داروها را برای فرزندش می خواهد که او را در اختیار خودش قرار دهد تا همه حرف هایش را به مادرش بگوید. می گفت می خواهم سر از کار فرزندم دربیاورم. اما نگو برای آقای نجفی می خواسته تا تمام اختیار او را در دست بگیرد. چون با این دارو فرد سلب اختیار می شده است. این فیلم حالا در فضای مجازی دست به دست می چرخد. فیلمی که در چند ثانیه آخرش هم علیزاده طباطبایی، وکیل سابق محمد علی نجفی نیز حرف های مهدی خزعلی را تأیید می نماید و می گوید آن داروفروش با خود او هم تماس گرفته بود. از طرف دیگر همچنان صحبت های سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل اول محمدعلی نجفی باز هم در فضای مجازی باز نشر شده است.

صحبت هایی که نشان از وجود یک فرد غریبه در روز حادثه و در محل حادثه دارد. فردی از لحظه اول قبل از ورود دختر، داماد و راننده نجفی و پسر خانم میترا استاد در داخل منزل بوده که وقتی اینها داخل منزل می شوند، وی آن جا بوده است. این فرد دستگیر می گردد و خودش را مامور یکی از نیروهای امنیتی و اطلاعاتی معرفی می نماید. وی ساعتی بعد آزاد می گردد و در کمال تعجب هیچ اثری از آن فرد اکنون در پرونده نیست.

وکیل خانواده استاد: خانواده استاد دیگر این پرونده را فراموش نموده اند

با این حال با توجه به تمام این حرف ها و حاشیه ها صبح دیروز مسعود افرازه، وکیل خانواده میترا استاد اظهارنظر کرد:

  • ماجرای این داروفروش چیست؟

از زمانی که این قتل رخ داد تا الان حاشیه ها و شایعه های زیادی به وجود آمد. ما مرتب درگیر این شایعه ها بودیم. درباره این داروفروش هم من چیزهایی شنیدم، ولی نمی توانم صحبتی در این رابطه کنم، چراکه به نظر من این موضوع نمی تواند صحت داشته باشد. با این حال نمی توانم اظهارنظر قطعی در این رابطه کنم چون در این پرونده حواشی و شایعه ها زیاد بوده است. نمی دانم این موضوع در پرونده وجود دارد یا فقط صحبتش شده است.

  • چرا مسعود استاد بعد از رضایت سکوت کرد؟

خانواده استاد بعد از این که رضایت خود را اظهار داشتند، با هم مشورت کردند و به یک تصمیم جمعی رسیدند که دیگر حرفی نزنند. ما هم به عنوان وکلای آنها به این تصمیم شان احترام گذاشتیم و آنها هنوز هم سر تصمیم شان هستند و نمی خواهند حرفی درباره پرونده بزنند.

  • نظر آنها در رابطه با نقض حکم آقای نجفی چیست؟

آنها دیگر درواقع این پرونده را فراموش نموده اند. نمی خواهند دخالتی نمایند. آنها کار خودشان را انجام دادند و دیگر نمی خواهند وارد حاشیه ها شوند.

  • اگر نجفی آزاد گردد، آنها مسئله ای با این مسأله ندارند؟

شاید قلبا ناراحت باشند، اما دیگر نمی خواهند وارد این فضا شوند و سعی می نمایند کاری به این مسائل نداشته باشند.

منبع: شهروند

منبع: همشهری آنلاین

به "روایت هایی تازه از قتل میترا استاد ، چرا مسعود استاد بعد از رضایت سکوت کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت هایی تازه از قتل میترا استاد ، چرا مسعود استاد بعد از رضایت سکوت کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید