زیبایی های ناب یمن که کمتر کسی از آن خبر دارد

به گزارش وبلاگ گفتگو، به دلیل تنش ها و جنگ های داخلی کشور یمن، طبق اعلام سازمان ملل متحد، بیش از 10 هزار نفر در سال 2016 جان خود را از دست داده اند. یکی از بیشترین اقشاری که تحت تاثیر این جنگ قرار گرفتند بچه ها بودند. طبق آمار همان سال 320 هزار کودک در یمن با گرسنگی روبه رو هستند و 2.2 میلیون نفر نیز احتیاج به یاری های فوری دارند.

زیبایی های ناب یمن که کمتر کسی از آن خبر دارد

اما قسمت بد ماجرا این است که عده بسیاری یمن را به خاطر این جنگ ها می شناسند. در واقع یمن تاریخ عظیمی دارد و به معماری های زیبا، مناظر شگفت انگیز و مهمان نوازی مردمانش شناخته می گردد. همچنین تصور می گردد که این کشور یکی از قدیمی ترین تمدن ها را داشته باشد.

صنعا، پایتخت این کشور است ک به خاطر آسمان خراش های باستانی اش در لیست میراث دنیای یونسکو قرار گرفته است. این ساختمان ها 6 الی 8 طبقه هستند و از گل ساخته شده اند. این ساختمان ها صد ها سال دوام آورده اند، اما اکنون با حملات هوایی و بمباران ها به خرابه تبدیل می شوند.

آسمان خراش هایی نیز در شهر تاریخی شیبام در استان حضرموت قرار دارند که به صحرای منهتن شناخته می شوند. این ساختمان ها از گل ساخته شده اند و عمری 500 ساله دارند.

پل شهاره حدود 400 سال پیش برای ارتباط دادن دو روستا بر روی یک دره عمیق ساخته شد.

دارالحجر یک کاخ صخره ای است که در سال 1930 به عنوان خانه تابستانه یحی محمد حمید الدین ساخته شد.

جزایر سقطرا، مجمع الجزایری است که در دهانه خلیج عدن واقع شده و متعلق به کشور یمن است. این منطقه به محل زندگی گیاهان بیگانه معروف است. حدود 30 درصد از پوشش گیاهی این مکان را در هیج کجای دیگر در دنیا نمی توان یافت.

تصاویر دیدنی دیگری از این کشور را در ادامه ببینید:

منبع: گردشبان

به "زیبایی های ناب یمن که کمتر کسی از آن خبر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیبایی های ناب یمن که کمتر کسی از آن خبر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید