شرایط برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژوئن 2021 فراهم گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو به نقل از العهد، فاضل الفتلاوی نماینده فراکسیون صادقون در مجلس عراق بر ضرورت مهیا شدن شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات زودهنگام مجلسی در سال آینده میلادی تاکید نمود.

شرایط برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژوئن 2021 فراهم گردد

وی اضافه نمود: کمیساریای عالی انتخابات عراق تا به امروز سه میلیون دلار از مبلغی که برای تکمیل فرایند اقدامات مربوط به برگزاری انتخابات زودهنگام احتیاج دارد را دریافت ننموده است و از این رو دولت باید فضا و شرایط مناسب را برای برگزاری انتخابات زودهنگام در موعد مقرر آن فراهم آورد.

لازم به ذکر است که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، ششم ژوئن سال 2021 را موعد برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی اعلام نموده است.

مصطفی الکاظمی 25 آبانماه گذشته در ملاقات با اعضای کمیساریای عالی انتخابات عراق بر پایبندی دولت عراق به موعد برگزاری انتخابات در ششم ماه ژوئن سال 2021 میلادی تاکید نموده و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی را ماموریت دولت و خواست ملت عراق دانسته بود.

وی خطاب به اعضای کمیساریای عالی مستقل انتخابات این کشور گفته بود: احتیاجهای خود را اعلام کنید تا در هیئت وزیران در سریعترین زمان ممکن برای اجرای این ماموریت تاریخی دولت متبوع مان تصویب گردد.

الکاظمی همچنین بر صدور دستورات لازم به همه وزارتخانه ها و نهادهای عراق برای برطرف موانع و بروکراسی پیش روی کمیساریای عالی انتخابات تاکید نمود و بیان نموده بود: ثبت نام رای دهندگان چالش بزرگی است و برای تامین شرایط لازم به منظور موفقیت انتخابات کوشش شبانه روزی را طلب می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرایط برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژوئن 2021 فراهم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در ژوئن 2021 فراهم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید