شمارش اولیه آٰراء؛ پیشتازیعبدالمجید تبون در انتخابات الجزائر

به گزارش وبلاگ گفتگو، شمارش اولیه و غیررسمی آراء انتخابات ریاست جمهوری الجزائر حاکی از پیشتازی عبدالمجید تبون نخست وزیر پیشین در بیشتر مناطق این کشور است.

شمارش اولیه آٰراء؛ پیشتازیعبدالمجید تبون در انتخابات الجزائر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، نتایج اولیه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری الجزائر که روز پنجشنبه(دیروز) برگزار گردید، حاکی از پیشتازی عبدالمجید تبون است.

صفحه فیسو ک تبون تصاویری از شمارش آراء در بعضی حوزه های انتخاباتی را منتشر کرد و نوشت که شمارش آراء در بعضی مناطق بیانگر پیشتازی تبون در انتخابات است.

بعضی رسانه های محلی الجزائر از جمله وبگاه سبق برس نیز گزارش کرد که نتایج غیررسمی شمارش آراء در بعضی ایالت ها بیانگر پیشتازی چشمگیر تبون است.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، در این گزارش آمده است که این شمارش آراء مربوط به پایتخت الجزائر، أدار(جنوب غربی)، تبسه (شرق)، جیجل (شرق)، وهران (غرب) و سطیف (شرق) است و تبون همچنان پیشتاز است و پس از او نیز دو نامزد دیگر به نام های عبدالقادر بن قرینه و علی بن فلیس قرار دارند.

روزنامه القدس العربی نیز نوشت که پس از اعلام پیشتازی تبون با کسب 64 درصد آراء، جنجالی بین نامزدهای انتخاباتی به وجود آمده است.

محمد لعقاب مدیر ستاد انتخاباتی تبون در یک کنفرانس خبری اعلام نموده است که شمارش آراء در استان های مختلف نشان می دهد که تبون با کسب 64 درصد آراء پیروز انتخابات شده است و به تنهایی نیمی از آراء در 35 استان را از آن خود نموده است.

از سوی دیگر کمیته ملی مستقل انتخابات الجزائر گفت که میزان مشارکت در انتخابات حدود 41.14 درصد بوده که پایین ترین میزان مشارکت در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری کشور است.

در همین ارتباط ستادهای انتخاباتی عبدالقادر بن قرینه و عزالدین میهوبی و عبدالعزیز بلعید نیز اعلام نموده اند که این نامزدها به همراه تبون به دور دوم انتخابات راه یافته اند.

انتظار می رود کمیته انتخابات عصر امروز آدینه نتایج اولیه انتخابات را اعلام کند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شمارش اولیه آٰراء؛ پیشتازیعبدالمجید تبون در انتخابات الجزائر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمارش اولیه آٰراء؛ پیشتازیعبدالمجید تبون در انتخابات الجزائر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید