صعود دلار در بازار جهانی

به گزارش وبلاگ گفتگو، به کمک انتشار اخبار مثبت از بازار مسکن و بخش خدمات آمریکا، ارزش دلار در بازارهای جهانی بار دیگر تقویت شد.

صعود دلار در بازار جهانی

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، با افزایش احتمال تصمیم بانک مرکزی اروپا برای به تعویق انداختن مجدد افزایش نرخ بهره، ارزش یورو در برابر دلار به کمترین سطح دو هفته اخیر رسید؛ به گونه ای که هر یورو به ازای 1.1304 دلار معامله شد و کانال حمایتی 1.13 دلاری در معرض شکسته شدن قرار گرفت.

در بین سایر ارزهای مهم جهانی، دلار کانادا که این روزها به خاطر تشدید بحران داخلی و استعفای وزرای دولت جاستین ترودو - نخست وزیر این کشور - سر پرونده رسوایی یک شرکت عمرانی، حال و روز خوبی ندارد و در برابر همتای آمریکایی اش به پایین ترین سطح پنج هفته اخیر رسید و هر دلار آمریکا به ازای 1.3367 دلار کانادا معامله شد.

علاوه بر نقاط ضعف داخلی رقبای دلار، ارزش این ارز به لطف انتشار اخبار مثبت از اقتصاد آمریکا نیز تقویت شد.

وزارت بازرگانی آمریکا بیان نمود که حجم معاملات مسکن در این کشور به بالاترین سطح خود در هفت ماه اخیر رسیده و رشد بخش خدمات نیز بیش از چیزی بوده که پیش تر تصور می شد.

شاخص دلار که نرخ برابری این ارز در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می گیرد با 0.17 درصد افزایش به 96.895 واحد رسید.

با این حال پس از آنکه بانک مرکزی استرالیا تصمیم گرفت نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد، ارزش دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا اندکی افزایش یافت و هر واحد از آن به ازای 0.7086 دلار آمریکا معامله شد.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ازای 1.3132 دلار و هر دلار به ازای 70.5396 روپیه هند، 1.3576 دلار سنگاپور، 1.0052 فرانک سوئیس، 4.0925 رینگت مالزی، 111.8225 ین ژاپن و 6.7132 یوان چین مبادله شد.

منبع: انتخاب

به "صعود دلار در بازار جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود دلار در بازار جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید