طباطبایی: سلامتی ورزشکاران کاراته از برگزاری مسابقات مهم تر است، عباسعلی هفته آینده به ایران بر می گردد

به گزارش وبلاگ گفتگو، رئیس فدراسیون کاراته گفت: ورزشکاران کاراته در صورتی به مسابقات جهانی اعزام می شوند که اتفاقی سلامتی آن ها را تهدید نکند.

طباطبایی: سلامتی ورزشکاران کاراته از برگزاری مسابقات مهم تر است، عباسعلی هفته آینده به ایران بر می گردد

سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته در گفت وگو با ، در مورد عملکرد فدراسیون کاراته در سال 98، اظهار کرد: سال 98 برای کاراته ایران بسیار سخت و پر فراز و نشیب بود، چرا که تیم ملی کشورمان در 15 رویداد مختلف برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو حضور پیدا کرد و با تمام دغدغه های مالی که وجود داشت ما با کمک و نگاه حمایتی کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان توانستیم اعزام ها را انجام بدهیم و که جا دارد از همه آن ها تشکر کنم.

او ادامه داد: طی این مدت اردوهایمان را در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار کردیم که باز هم جا دارد از مسئولان آکادمی کمیته ملی المپیک و ریاست کمتیه ملی المپیک تشکر ویژه کنم. بچه های تیم ملی کاراته هم عملکرد مناسبی داشتند و از 6 سهمیه موجود 4 سهمیه را در بخش آقایان و بانوان به دست آوردیم. شرایط بسیار خوبی داریم و تلاشمان را ادامه می دهیم تا در المپیک هم این موفقیت ها ادامه دار باشد. ورزشکاران کاراته واقعا نجیب هستند و خدا را شکر توانستیم در راستا المپیک موثر عمل کنیم.

رئیس فدراسیون کاراته در پاسخ به این سوال که تیم ملی از چه زمانی برای المپیک توکیو آماده خواهد شد، خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا بسکمک از مسابقات ورزشی در ایران و جهان لغو شده اند. در هر صورت ما تابع سیاست گذاری ستاد مبارزه با ویروس کرونا هستیم, چون همانطور که متذکر شدم مهم ترین اصل سلامت ورزشکاران است که در اولویت ما خواهد بود. زمانیکه احساس کنیم سلامت ورزشکاران به مخاطره نمی افتد با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونا به تشکیل اردو ها اقدام می کنیم.

طباطبایی افزود: در اعزام مسابقات جهانی هم دقیقا از همین اصل پیروی خواهیم کرد و وقتی از سلامت بازیکنان اطمینان حاصل پیدا کنیم اعزام صورت می گیرد. امیدوارم با ریشه کن شدن کرونا شرایط بهتر گردد تا ورزشکاران در رویداد های مختلف شرکت کرده و اردوهایشان را از سر بگیرند.

طباطبایی در مورد آخرین فرایند درمانی حمید عباسعلی اولین المپین بانوی کاراته ایران، عنوان نمود: عباسعلی رباط صلیبی خود را در آلمان به تیغ جراحان سپرد و با هماهنگی های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان توسط دکتر بابک زرگر امینی پزشک معالج سهراب مرادی وزنه بردار المپیکی کشورمان تحت عمل جراحی قرار گرفت. عباسعلی در حال فیزیوتراپی است و دوران نقاهت خود را سپری می کند و طبق آخرین پیگیری ها شنبه یا یکشنبه هفته آینده به کشور بر می گردد.

او همچنین با اشاره به رایزنی های اخیر فدراسیون کاراته با مسئولان ورزشی کشور برای تعلق دریافت مزایای ورزشکاران المپیکی به کاپیتان ذبیح الله پورشیب، اظهار کرد: با دکتر صالحی امیری و مهدی علی نژاد صحبت کردیم تا مزایای معنوی و مادی المپیکی ها به کاپیتان تیم ملی هم تعلق بگیرد. سجاد گنج زاده و ذبیح الله پورشیب 2 قهرمان خوب کشورمان هستند که سجاد گنج زاده در رقابت با پورشیب المپیکی شد. امیدوارم رایزنی ها به نتیجه برسد و مزایای المپیکی ها به پورشیب هم تعلق بگیرد.

طباطبایی در انتها، خاطرنشان کرد: از وزارت ورزش جوانان، کمیته ملی المپیک، پیشکسوتان، قهرمانان و قدیمی های کاراته بسیار ممنونم که در یک سال گذشته با همدلی و اتحاد فدراسیون کاراته را در راستا المپیک بسیار کمک کردند و درنهایت توانستیم نتایج بسیار خوبی بگیریم. امیدوارم در المپیک این افتخار آفرینی و مدال آوری ها ادامه دار باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "طباطبایی: سلامتی ورزشکاران کاراته از برگزاری مسابقات مهم تر است، عباسعلی هفته آینده به ایران بر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: سلامتی ورزشکاران کاراته از برگزاری مسابقات مهم تر است، عباسعلی هفته آینده به ایران بر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید