عبارت جالب یک استقلالی در آستانه دربی: بُردن پرسپولیس ثواب دارد

به گزارش وبلاگ گفتگو، شمارش معکوس برای رسیدن به دربی آغاز شده است، اما این بار یک فرق عمده با دفعات پیش دارد. استقلال صدرنشین است و البته پرسپولیس با دو بازی کمتر مکان دهم جدول را از آن خود نموده است. استقلال چند بازی قبلی خود را برده، اما پرسپولیس سه مساوی پی درپی داشته و از سه بازی فقط سه امتیاز کسب نموده. همین نکات را وقتی کنار هم می گذاری وزنه برای آبی ها سنگینی می نماید، اما همه این نکات هم نمی تواند پوئن مثبتی باشد برای استقلال، چون دربی با همه بازی ها فرق می نماید و هیچ گاه قابل پیش بینی نیست.

عبارت جالب یک استقلالی در آستانه دربی: بُردن پرسپولیس ثواب دارد

یک نکته هم که می تواند باعث نگرانی گردد این است که هرچقدر استقلال از دقیقه 70 به بعد در بازی ها گل خورده و افت نموده، پرسپولیس بیشتر گل های خود را از دقیقه 80 به بعد زده و این می تواند یادآور همان سه گلی باشد که ایمون زائد زد و استقلال را مغلوب کرد. با همه این اوصاف بی انصافی است که از تیم صدر جدول انتقاد گردد به بهانه اینکه چندان خوب بازی نمی نماید.

بعد سال ها تیم استقلال توسط فکری توانسته در هفته های ابتدایی در صدر جدول باشد و باید هواداران این روز ها شادمان باشند. به همین خاطر در آستانه بازی دربی به سراغ امیرحسین صادقی، بازیکن قدیمی استقلال رفتیم که سابقه کری خواندن با قرمز ها را دارد و از این لحاظ بین هواداران استقلال هواداران زیادی دارد.

استقلال صدرنشین است و به نظر می رسد این صدرنشینی فعلاً هواداران را راضی نگه داشته است.

اینکه فعلاً راضی هستند چیز خوبی نیست. نباید استقلالی ها با خیال راحت فکر نمایند همه چیز تمام شده و حاشیه امنیت دارند، چون رقیبان این تیم به لحاظ امتیازی فاصله خیلی کمی با این تیم دارند و با یک باخت جابه جایی در جدول ایجاد می گردد، اما خدا را شکر تیم فکری شکل گرفته است و این نوید خوبی می تواند برای هواداران باشد.

این روز ها با اینکه استقلال صدرنشین است، اما منتقدان معتقد هستند که این تیم خوب بازی نمی نماید!

باید دید که این انتقاد یک نظر کارشناسی است یا اینکه فشار های انتقادی از جای دیگری است. وقتی انتقاد کارشناسی باشد با منطق همراه است. استقلال در حال حاضر مشکل فنی ندارد و مثل همواره مشکل استقلال، مدیریتی است. این مشکل مدیریتی سال ها است که با استقلال همراه بوده و حرف امروز و دیروز نیست.

شما کار آقای فکری را تا الان می پسندید؟

فکر می کنم کادرفنی استقلال یکی از بااصالت ترین کادرفنی های تاریخ استقلال است. مجموعه کادرفنی استقلال روز های زیادی در این تیم بوده و با تعصب هستند. هم در این تیم زخم خورده اند و هم با این تیم قهرمانی دیده اند. من در روز های ابتدایی در کنار فکری بودم و شخصاً از ایشان حمایت کردم. فکری می تواند به خوبی تجربه اش را به بازیکنان منتقل کند. خوشبختانه استقلال دیگر ترسو نیست و با ترس بازی نمی نماید، ولی متأسفانه مسئله ای که این روز ها استقلال را اذیت می نماید و باعث می گردد کار فکری ناچیز قلمداد گردد فضای مجازی مسموم است. آن هایی که در باشگاه استقلال نتوانستند کاری نمایند حالا به وسیله فضای مجازی به این تیم ضربه می زنند، ولی کادرفنی و بازیکنان استقلال نباید از این فضا ضربه بخورند و باید کاملاً هوشیار باشند. متأسفانه باشگاه استقلال نیز در این زمینه بسیار ضعیف عمل نموده است، اما از اینکه فکری به بازیکنان هشدار داده که از فضای مجازی استفاده ننمایند و حواسشان به بازی ها باشد خوشم آمد.

آقای فکری میلیچ را کنار گذاشت و خیلی ها به این تصمیم ایشان معترض بودند و انتقاد داشتند. نظر شما چیست؟

بعید می دانم پیشکسوتان به این تصمیم معترض بوده باشند. من یکی از پیشکسوتان هستم و با این مسأله مسئله ای ندارم. متأسفانه همه این نقدها و اعتراض ها از فضای مجازی بیرون می آید. بهتر است بازیکنان استقلال کاملاً با فضای مجازی خداحافظی نمایند.

بازی دربی در پیش است. پیش از این بازی بیشترین نگرانی این است که به دلیل حساسیت کار، کیفیت بازی دو تیم پایین آمده و بازی جذابی را شاهد نباشیم. نظر شما در این زمینه چیست؟

قایدی یک حرف خوب زده بود که هر بازی سه امتیاز دارد و باید بازی به بازی پیش بفرایند. خوشبختانه استقلالی ها هم بازی به بازی پیش می فرایند، اما به هر حال بازی دربی حساس است. هواداران برد در این بازی را می خواهند. سال ها است که هواداران استقلال به حقشان نرسیده اند و الان بهترین فرصت است که استقلال با برد مقابل پرسپولیس حق این هواداران را بدهد. به نظرم به دلیل فشار ها و شرایطی که وجود دارد بازیکنان استقلال اگر تمام توان خود را بگذارند تا پرسپولیس را ببرند ثواب می نمایند. وقتی هواداران بعضاً سر بازی سکته می نمایند نشان می دهد که برد در این بازی چقدر برایشان مهم است به همین دلیل بازیکنان استقلال باید از جان مایه گذاشته و در این بازی برنده شوند.

ایران ورزشی

منبع: فرارو

به "عبارت جالب یک استقلالی در آستانه دربی: بُردن پرسپولیس ثواب دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبارت جالب یک استقلالی در آستانه دربی: بُردن پرسپولیس ثواب دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید