عراق، تلاش حکیم برای ایجاد اجماع در بین جریان های سیاسی در راستای حمایت از عبدالمهدی

به گزارش وبلاگ گفتگو، در پی انتشار برخی اخبار نادرست درباره تحولات عراق در قالب نقل قول از رسانه های عراقی و همچنین نگارش گزارش هایی بر مبنای اطلاعات غلط در رسانه ها، یک منبع آگاه در دفتر جریان حکمت ملی عراق در ایران توضیحاتی برای روشنگری و اطلاع افکار عمومی ارائه کرد.

عراق، تلاش حکیم برای ایجاد اجماع در بین جریان های سیاسی در راستای حمایت از عبدالمهدی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گفتگو، این منبع گفت: جریان حکمت ملی عراق هیچگونه توافقی با ائتلاف الصدر(سائرون) و النصر(به ریاست حیدرالعبادی) برای استیضاح نخست وزیر نداشته و درخواستی مبنی بر استیضاح عادل عبدالمهدی در مجلس ارائه نکرده است. جریان حکمت ملی نه تنها خواستار استعفای عادل عبدالمهدی نیست بلکه با وجود اینکه سهمی در دولت فعلی نداشته و ندارد، اما همواره حفظ نظام و حاکمیت عراق اولویتشان بوده است.

این منبع افزود همچنین سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق پس از آغاز اقدامات اصلاحی دولت، از اقدامات مثبت دولت و مجلس در راستای اصلاح امور و پاسخگویی به مطالبات مآغاز تظاهرات کنندگان حمایت کرده و معترضان را به برپایی تظاهرات مسالمت آمیز و در چارچوب قانون دعوت کرده اند. ایشان همچنین چندین بار درباره ورود افراد نفوذی در بین تظاهرات کنندگان هشدار داده و خواستار قاطعیت دولت در برخورد با قانون شکنان شده است.

این منبع گفت علاوه بر مواضعی که تاکنون از سوی رهبر جریان حکمت ملی اعلام شد، ایشان شخصا در این ایام با رایزنی مستمر با دولت و جریان های مختلف سیاسی تلاش هایی را در راستای کمک به دولت برای عبور از بحران آغاز کرده که امید است به زودی نتایج مثبتی حاصل شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، تلاش حکیم برای ایجاد اجماع در بین جریان های سیاسی در راستای حمایت از عبدالمهدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تلاش حکیم برای ایجاد اجماع در بین جریان های سیاسی در راستای حمایت از عبدالمهدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید