عملکرد اقتصادی خارق العاده شیائومی علی رغم کاهش فروش گوشی های هوشمند

به گزارش وبلاگ گفتگو، درآمد حاصل از فروش محصولات شیائومی در چهار ماه سوم امسال، بیشتر از هر زمان دیگری بود و به میزان 7.63 میلیارد دلار رسید. اما نکته جالب اینجاست که این شرکت در معروف ترین بخش محصولات خود یعنی گوشی های هوشمند نتوانست درخشان ظاهر گردد و نسبت به گذشته با افت فروش در این بخش همراه بود. لذا رشد عجیب درآمد شیائومی از بخش اینترنت اشیا و بخش مربوط به خانه های هوشمند بدست آمده که در نوع خود بسیار جالب است و از رشد این شرکت چینی تبار در دنیای فناوری خبر می دهد.

عملکرد اقتصادی خارق العاده شیائومی علی رغم کاهش فروش گوشی های هوشمند

البته گوشی های هوشمند همچنان بیشترین سهم را در بدست آوردن چنین درآمد هنگفتی داشتند و توانستند 4.59 میلیارد دلار را عاید شیائومی نمایند. این مقدار حدودا 7.8 درصد کمتر از سال گذشته است. شیائومی در چهار ماه سوم به وسیله اینترنت اشیا و لوازم الکترونیکی مربوط به آن چیزی در حدود 2.22 میلیارد دلار درآمدزایی داشته که نسبت به سال گذشته، 44.4 درصد رشد داشته است! نکته جالب اینجاست که تلویزیون و لپ تاپ های این شرکت به تنهایی چیزی در حدود 824 میلیون دلار درآمد کسب نموده اند که رشدی 36.5 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

ردمی K30 شیائومی با پشتیبانی از 5G در تاریخ 19 آذر معرفی می گردد

رشد شیائومی در بازار های جهانی روز به روز در حال بیشتر شدن است. درآمد این شرکت در خارج از کشور چین در چهار ماه سوم امسال بیش از 17.2 درصد رشد داشته و تقریبا نیمی از میزان فروش کلی این چهارماه را دربر گرفته است. سود خالص این شرکت در 9 ماه اول سال 2019 چیزی در حدود 1.3 میلیارد دلار بوده که یعنی 37.1 درصد بیشتر از سال گذشته! جالب است بدانید درآمد شیائومی در این 9 ماه، از کل درآمد این شرکت در سال 2018 نیز بیشتر بوده است!

شیائومی در حال حاضر در رده چهارم پرفروش ترین گوشی های هوشمند واقع شده است و سایه سنگین رقبای سرسختی چون هواوی، اپل و سامسونگ را بالای سر خود حس می نماید. اینکه آیا شیائومی می تواند از این شرکت های نام آشنا پیشی بگیرد یا خیر مشخص نیست، اما اگر این شرکت با همین کیفیت و قیمت محصولات خود را بدست مشتریان برساند، حداقل بعید به نظر می رسد از صندلی فعلی خود پایین تر بیاید.

بهترین دوربین گوشی های 2019 از نگاه DxOMark

منبع: gsmarena

منبع: دیجیکالا مگ

به "عملکرد اقتصادی خارق العاده شیائومی علی رغم کاهش فروش گوشی های هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد اقتصادی خارق العاده شیائومی علی رغم کاهش فروش گوشی های هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید