فوتبالیست ها در فضای مجازی غرق شده اند، تیم فوتبال امید یتیم است

به گزارش وبلاگ گفتگو، پرویز مظلومی با اشاره به حضور ورزشکاران و فوتبالیست ها در فضای مجازی گفت: کسی که بیش از 100 میلیون فالوئر داشته باشد می تواند یک حکومت را عوض کند ولی ما فرهنگ استفاده از فضای مجازی را نداریم.

فوتبالیست ها در فضای مجازی غرق شده اند، تیم فوتبال امید یتیم است

وی اضافه نمود: از مسئولان ایراد می گیرم که وقتی در صفحات مجازی حمله می گردد ترتیب اثر می دهند. یادم هست یک فصل بود من با استقلال قرارداد داشتم. در همین صفحات مجازی آدم جلوی وزارت ورزش جمع می کردند و مسئولان تحت تاثیر قرار می گرفتند و من را برکنار کردند.

سرمربی سابق استقلال یادآور شد: جالب است که صفحه استقلال و پرسپولیس را یک نفر اداره می نماید و او ایران هم نیست! او دنبال نماینده های زیادی دارد و مسائل و حواشی بسیاری را ایجاد می نماید.

مظلومی که در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه حضور پیدا نموده بود، تاکید نمود: صفحه مجازی بد نیست و می گردد استفاده های مثبتی از آن داشت. اکنون فوتبالیست های ما خیلی در مسائل مجازی غرق شده اند و به خوبی از آن استفاده نمی نمایند. شما از رونالدو و مسی دو ستاره فوتبال جهان نام بردید که از صفحه مجازی شان چطور استفاده می نمایند و اصلا وارد سیاست نمی شوند و در حیطه کاری خودشان جلو می روند.

وی یادآور شد: بازیکن باید بداند که طرفداران تیم مقابل نسبت به بعضی عکس العمل ها حساس هستند و ممکن است به آنها حمله گردد. یعنی واقعا آنها متوجه نمی شوند؟ هنرمندان و ورزشکاران و سیاسیون ما وقتی صفحه پرمخاطبی دارند از آن به خوبی استفاده نمی نمایند؟

مظلومی درباره اثرگذاری پست های سیاسی و اجتماعی بازیکنان بر جو داخل تیم گفت: بعضی سواد سیاسی ندارند اما وارد سیاست می شوند اما باید آن را به صاحبانش بسپاریم. البته سیاسیون هم گاهی درباره مسائل فوتبالی اظهارنظر می نمایند.

سرمربی سابق استقلال ادامه داد: زمانی ما وقت تمرین که می شدیم موبایل همه را جمع می کردیم و راحت می شدیم اما حالا فوتبالیست ها فقط یک موبایل که ندارند! یک بار یادم است یک بازیکن می گفت من موبایل ندارم اما همکارش او را لو داد و فهمیدم در یخدان یخچال موبایلش را قایم نموده است!

وی اضافه نمود: به عنوان بزرگتر این را می گویم که ما دستمزد می گیریم تا به طرفداران و فوتبال خدمت کنیم و تعهدی داریم. بخش زیادی از فکر و تمرکز من همواره این است که بازیکن من شب زود می خوابد یا خیر؟!

مظلومی با اشاره به شکست 4 بر 2 تلخ در شهرآورد مقابل پرسپولیس و اینکه ظاهرا حضور بازیکنان در فضای مجازی در آن شکست نقش داشت،شرح داد : نه تنها بازیکنان که بعضی مسئولان هم تا ساعت 2 و 3 نصفه شب در اتاق بازیکنان بودند. اما بازیکنی که نسبت به طرفداران تعهد دارد، باید بداند استفاده از فضای مجازی زمان می خواهد. وقتی بازیکنی ساعت 2 شب در صفحه اش مطلب می گذارد یعنی بیدار بوده است!

وی با بیان اینکه من صفحه ای در فضای مجازی ندارم اما چند صفحه برای من ساخته اند، گفت: من کوتاهی کردم و اگر در این فضا به شکل درستی بود شاید بتوان نوع استفاده از آن را اصلاح کرد. فضای مجازی خوب است اما بازیکن حرفه ای باید نوع استفاده از آن را بدانند. در حالی که بازیکن حرفه ای در اروپا ساعت 11 شب را تا به حال ندیده است.

مظلومی یادآور شد: یکی از بازیکنان ایرانی به یکی از تیم های اروپایی رفت اما همواره خواب می ماند. او هر روز ساعت را به شوماخر مربی اش نشان می داده و می گفته ساعتم زنگ نزده و من خواب مانده ام. شوماخر هم ساعت را گرفت و شوتی زد و گفت برو و دیگر برنگرد!

مظلومی در ادامه گفت: جوانان ما باید الگویی داشته باشند اما وقتی بزرگترهای ما در صفحه مجازی شان مطالبی که به آنها مربوط نیست می گذارند جوانان هم الگو می گیرند. تیم امید ما به همین خاطر لطمه خورد. من از حمید استیلی شنیده ام موبایل ها در شب های بازی جمع می گردد.

وی در پاسخ به اینکه آیا مجیدی می تواند پیروز باشد، گفت: طی صحبت هایی که با فرهاد داشتم او نگران بود. او مربی جوان و با انگیزه ای است که دوست دارد پیروز گردد و به یاری احتیاج دارد. من فکر می کنم تیم امید ما یا دوتیم است یا یتیم است! نمی دانیم برای المپیک است یا فدراسیون فوتبال و کدام یک صاحب و تصمیم گیرنده آن هستند.

وی اضافه نمود: 60، 70 درصد بازیکنان ما غیر از 4، 5 بازیکن بقیه ذخیره هستند و اصلا فیکس نیستند. برای همین فرهاد بازیکن جدید می گیرد. در حالی که این مسئله باید سالهای قبل انجام می شد و بسیار زمان بر است.

مظلومی تاکید نمود: زمانی که ما کسی را سرمربی قرار می دهیم باید به او اختیار تام بدهیم و فقط نظارت داشته باشیم، نه دخالت. اما فکر می کنم حالا دارد در کار فرهاد مجیدی دخالت می گردد. یک کمیته فنی هست و یک سرمربی است. استیلی بازیکن بزرگ، مربی توانا، بچه با معرفت و مدیر فنی تیم است. یک کمیته فنی هم شامل آقایان موسس و محمدی و ماجدی داریم. این وظایف باید تفکیک گردد و سرمربی باید کارش را راحت انجام بدهد. اما اکنون مسائلی ایجاد شده است و من فکر می کنم شاید اصلا همتی برای صعود تیم وجود ندارد. تیم هایی که بالا آمده اند هم همه خوب هستند.

سرمربی سابق استقلال ادامه داد: فرهاد باید خیلی کوشش کند. خوبی اش این است که او جوان است و به خوبی می تواند با جوان ها سروکله بزند. به هر حال او ریسک نموده است. قبل از او به چندین مربی پیشنهاد حضور در تیم امید را دادند اما همه عقب کشیدند، به ویژه به این خاطر که فدراسیون دستمزد کمی می دهد.

مظلومی اذعان کرد: فضای مجازی را می گردد با فرهنگ سازی کنترل کرد اما سخت است. بعد از 40 سالی که به المپیک نرفته ایم آرزو دارم سال جاری این اتفاق بیفتد. من با فرهاد صحبت می کردم می گفت من درخواست کردم یک مربی از اسپانیا با دستمزد پایین بیاید و یاریم کند اما همکاری نکردند. گفتند حتما باید فلانی باشد و این دخالت است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فوتبالیست ها در فضای مجازی غرق شده اند، تیم فوتبال امید یتیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبالیست ها در فضای مجازی غرق شده اند، تیم فوتبال امید یتیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید