قاضی فدرال مانع اجرای دستور مهاجرتی ترامپ شد

به گزارش وبلاگ گفتگو، قاضی فدرال با صدور حکمی، از اجرای دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای منع ورود مهاجرانِ فاقد بیمه سلامت جلوگیری کرد.

قاضی فدرال مانع اجرای دستور مهاجرتی ترامپ شد

به گزارش روز گذشته(شنبه) روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز، ترامپ به دستگاه های نظارتی دستور داده از پذیرش مهاجران احتاقتصادی که قادر به اثبات داشتن بیمه سلامت نیستند، خودداری نمایند.

قاضی مایکل سایمون که در زمان دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا منصوب شده است، گفت: دستوری که ترامپ در چهارم اکتبر (12 مهر) صادر نموده، احتمالا قانون مهاجرت را نقض می نماید.

وی به منظور آگاهی از استدلال های حقوقی کامل چهار هفته زمان داده اما گفته که فکر می نماید ترامپ در کوشش های خود برای جلوگیری از تبدیل شدن مهاجران به یک فشار اجتماعی زیاده روی نموده است.

سایمون همچنین گفته که معیارهایی که رئیس جمهور در رابطه با بیمه سلامت مشخص نموده، کارآمد نیست.

روزنامه آمریکایی یو اس ای تودی نیز در همین زمینه نوشت: هفت شهروند و سازمان غیر انتفاعی در آمریکا چهارشنبه هفته پیش شکایتنامه ای را تنظیم و اعلام کردند که دستور ترامپ مانع ورود تقریبا دو سوم از همه مهاجران قانونی احتاقتصادی خواهد شد.

در شکواییه آنها آمده است این قانون تعداد زیادی از مهاجرانی را که با حمایت ویزا خانوادگی وارد آمریکا می شوند کاهش یا کاملا حذف می نماید.

طبق دستور ترامپ از ورود مهاجران به کشور جلوگیری خواهد شد مگر اینکه تا 30 روز بعد از ورود به کشور تحت بیمه سلامت قرار بگیرند یا به اندازه کافی منابع اقتصادی برای تامین هزینه های پزشکی خود داشته باشند.

پیش از این نیز بارها قضات فدرال از سیاست های مهاجرتی ترامپ ممانعت نموده اند.

چندی پیش قاضی فدرال دستور ترامپ را درباره تقاضای پناهندگی مهاجران از آمریکای مرکزی منع و آن را خودسرانه توصیف نموده بود.

مقام های دولت آمریکا مدعی هستند اگر این افراد واقعا پناهجو باشند می توانند در هر کشور امنی در راستا خود توقف نمایند و این حقیقت که آنها به سفر خود ادامه می دهند تا خود را به آمریکا برسانند نشان می دهد که آنها پناهجو نیستند بلکه مهاجران سنتی هستند که به امید یافتن شغل و یا ملحق شدن به اعضای خانواده خود این سفر را شروع می نمایند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "قاضی فدرال مانع اجرای دستور مهاجرتی ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی فدرال مانع اجرای دستور مهاجرتی ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید