لغو افزایش دستمزدها چقدر احتمال دارد؟

به گزارش وبلاگ گفتگو، به گزارش تجارت نیوز، هفته آخر اسفند ماه شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دولت سه جلسه در مجموع 30 ساعت برای رایزنی و مشخص حداقل دستمزد سال 99 بیمه شدگان تأمین اجتماعی برگزار کرد.

لغو افزایش دستمزدها چقدر احتمال دارد؟

اگرچه رایزنی و بحث های زیادی بین طرفین صورت گرفت اما به دلیل اینکه سه طرف نتوانستند بر روی یک عدد به عنوان نرخ افزایش حداقل دستمزد سال 99 توافق نمایند، جلسات بی نتیجه ماند و با توجه به شیوع ویروس کرونا دقیقاً اعلام نشد که برگزاری جلسه بعدی به چه زمانی موکول شده است؛ البته وزیر کار وعده داد که نیمه فروردین ماه درباره دستمزد 99 در شورای عالی کار تصمیم گیری خواهد شد که البته برگزاری جلسه در این زمان هم به دلیل طرح فاصله گذاری اجتماعی در هاله ای از ابهام واقع شده است و پیگیری وبلاگ گفتگو از نمایندگان کارگری عضو شورای عالی کار حاکی از آن است هنوز تاریخ برگزاری جلسه تعیین نیست و به تبع آن دعوتنامه ای هم جهت شرکت در جلسه برای اعضا ارسال نشده است.

در همین ارتباط، فرامرز توفیقی، عضو شورای عالی کار اظهار کرد: هفته گذشته که در خصوص زمان برگزاری جلسه دستمزد شورای عالی کار پیگیری کردیم به نتیجه ای نرسیده ایم. امروز هم که اولین روز کاری محسوب می گردد هنوز دعوت نامه ای به دستمان نرسیده است.

وی اضافه کرد: امیدواریم طی هفته جاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای برگزاری جلسه تصمیم گرفته و دعوتنامه را ارسال کند.

دولت هم موافق فریز مزدی نیست

توفیقی در خصوص احتمال اجرای فریز مزدی برای سال 99 که از سوی کارفرمایان مطرح می گردد، گفت: مطرح کردن موضوع فریز مزدی، بحث جدیدی نیست که نمایندگان کارفرمایان مطرح می نمایند. هر سال و به شکل های مختلف نماینده کارفرمایان هر چیزی را بهانه ای برای سرکوب دستمزد و فشار به طبقه کارگری نموده اند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه قرار نیست و نباید همه تبعات منفی شیوع ویروس کرونا متوجه کارگران گردد و کاسه کرونا بر سر آنها بشکند.

عضو شورای عالی کار تاکید نمود: وقتی از این دست اتفاقات می افتد باید از جامعه کارگری حمایت گردد نه اینکه فشار بیشتری وارد کنیم.

توفیقی اضافه کرد: فریز مزدی یک بحث واهی است و اصلاً نباید در خصوصش صحبت کرد و از دید ما کاملاً این موضوع رد است. حتی از طرف دولت هم فریز مزدی رد است زیرا در جلساتی که داشتیم وقتی این موضوع از سوی نمایندگان کارفرمایان مطرح شد، نمایندگان دولت به صراحت عنوان کردند که ما جلسات متعددی با نماینده کارفرمایی گذاشته ایم و سبدهای حمایتی و مشاغل آسیب پذیر را شناسایی کردیم و متناسب با درصد آسیبی که آن مشاغل می بینند حمایت خود را اعمال می کنیم.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز

به "لغو افزایش دستمزدها چقدر احتمال دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو افزایش دستمزدها چقدر احتمال دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید