متلک پراکنی توییتری ترامپ و تونبرگ

به گزارش وبلاگ گفتگو، گرتا تونبرگ، فعال جوان محیط زیست که صحبت های اخیرش در سازمان ملل حسابی سروصدا به پا نموده، کنایه هایی توییتری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را در توییتر پاسخ داده است.

متلک پراکنی توییتری ترامپ و تونبرگ

به گزارش گاردین، تونبرگ دوشنبه در سازمان ملل در یک سخنرانی تند و پر از احساس، رهبران جهان را متهم کرد که با انفعال در مسئله تغییرات اقلیمی، به جوانان جهان خیانت می نمایند. او گفت: شما آرزوها و کودکی من را با وعده های توخالی خود دزدیده اید... اگر شما ما را ناامید کنید، هرگز شما را نمی بخشم.

تونبرگ، در محافل دست راستی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است و شبکه فاکس بعد از آنکه یکی از مهمانانش او را یک دختر سوئدی با بیماری روانی خواند، رسما از این بابت معذرت خواهی کرد. ترامپ هم که یکی از سرشناس ترین علاقه مندان فاکس است در توییتر اینگونه این دختر را دست انداخت: او مثل یک دختر خیلی خوشبخت است که منتظر یک آینده درخشان و شگفت انگیز است.

تونبرگ برای پاسخ به این کنایه ترامپ، از روشی غیرمستقیم استفاده کرد و بیوی توییتر خود را تغییر داد و نوشت: یک دختر خیلی خوشبخت که منتظر یک آینده درخشان و شگفت انگیز است.

در روزهای اخیر، بحث درباره کارآمدی و اصالت جنبش اعتراضی تونبرگ بالا گرفته است؛ درحالی که بعضی او را متهم می نمایند با شلوغ کاری دستاوردهای فعالان واقعی محیط زیست را به خطر انداخته، بسیاری دیگر او را چهره تأثیرگذاری در عرصه مبارزه در راه تغییرات اقلیمی می بینند. به عقیده محافل دست راستی، او از سوی جریان چپ تغذیه می گردد و به بلندگوی آنها تبدیل شده است.

او در میان دولتمردان هم چندان محبوب نیست. اسکات موریسن، نخست وزیر استرالیا هم در پاسخ به صحبت های تونبرگ در سازمان ملل گفته است که هیاهویی که او ایجاد نموده، دانش آموزان کشورش را دچار اضطرابی غیرضروری نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "متلک پراکنی توییتری ترامپ و تونبرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متلک پراکنی توییتری ترامپ و تونبرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید