مقابله با دروغ پراکنی در مورد کرونا در پیام رسان فیس بوک

به گزارش وبلاگ گفتگو، سازمان بهداشت جهانی و فیس بوک با همکاری یکدیگر یافتن اطلاعات درست و دقیق در مورد ویروس کرونا را از طریق پیام رسان این شرکت تسهیل می کنند.

مقابله با دروغ پراکنی در مورد کرونا در پیام رسان فیس بوک

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گفتگو به نقل از انگجت، برای مقابله با دروغ پراکنی در مورد کرونا یک چت بات به پیام رسان فیس بوک اضافه می شود که دسترسی به اخبار و اطلاعات دقیق در مورد ویروس یادشده را تسهیل می کند.

از این طریق داده هایی در مورد تازه ترین آمار ابتلا به کرونا و بیانیه های مطبوعاتی سازمان بهداشت جهانی در دسترس خواهد بود. همچنین کاربران چت بات یادشده شاهد پاسخ به دروغ پراکنی ها و اطلاعات غلط در مورد ویروس کرونا خواهند بود.

از جمله مهم ترین شایعات رد شده در این چت بات می توان به موارد زیر اشاره کرد: افراد در همه گروه های سنی در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند، سرما و برف ویروس کرونا را از بین نمی برد و این ویروس در گرما و رطوبت هم منتقل می شود، این ویروس از طریق نیش حشرات منتقل نمی شود و حمام آب گرم هم جلوی ابتلا به کرونا را نمی گیرد.

سازمان بهداشت جهانی چند هفته قبل از طریق پیام رسان واتس اپ هم دست به اقدام مشابهی زده بود و خدمات مشابهی را به کاربران علاقمند ارائه کرده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقابله با دروغ پراکنی در مورد کرونا در پیام رسان فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با دروغ پراکنی در مورد کرونا در پیام رسان فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید